ABD’li senatör Lummis’ten kripto para regülatörü hamlesi

Çıkarılan yasalarla birlikte kripto para dostu bir eyalet haline gelen Wyoming'in senatörü olan Cynthia Lummis, çok daha net regülasyon kuralları çıkarılması için bir kripto para regülasyon kurumu oluşturulmasını teklif etme kararı aldı. Bitcoin yatırımları da olduğu bilinen Lummis, kripto paraları ABD finansal sistemine tamamen entegre etmek istiyor.

Bitcoin‘in en büyük destekçilerinden biri olan ve en büyük kripto paraya yatırımları da olduğu bilinen ABD’nin Wyoming eyaleti senatörü olan Cynthia Lummis’ten kripto para regülatörü hamlesi geliyor. ABD medyasından CoinDesk‘in senatör Lummis’in üst düzey yardımcılarından birine dayandırdığı haberine göre Lummis önümüzdeki yıl, kapsamlı bir dijital varlık politikası kanun teklifinin bir parçası olarak kripto paralar için düzenleyici bir kurum oluşturma konusunda Kongre’ye başvuracak.

Lummis’in yardımcısı, senatörün ABD’de dijital varlıkların tamamen normalizasyon çerçevesinde kabul edilmesini hedeflediğini söyledi. Senato Bankacılık Komitesi’nde de görev alan Lummis’in yaklaşan kanun tasarısı; sabit coin’ler için federal kurallar, tüketici korunmasını sağlayacak hükümler ve güncellenmiş bir vergi yasasına ek olarak, bir regülasyon kurumu oluşturulmasını da içeriyor.

Lummis daha önce de kapsamlı bir yasa tasarısı üzerinde çalıştığını belirtmişti. Lummis sabit coin’ler hakkında sert eleştirileri olan bir senatör ve daha önce yaptığı açıklamada bu tür kripto paraların %100 şekilde nakit varlıklarla desteklenmesi ve ayrıca düzenli olarak da denetlenmesi gerektiğini söylemişti.

Wyoming senatörünün kanun tasarısının, birçok kripto para şirketinin ortak sorunu olan, menkul kıymet yasalarının birçok token’a izin vermeme ve engel olma problemlerini çözmesi bekleniyor. Üst düzey yardımcı ayrıca teklifin farklı varlık sınıfları hakkında regülatörlere açık bir rehberlik içerdiğini belirtti.

Hatırlanacağı üzere bu ay başında Kongre’nin finansal komitesi bazı kripto para şirketlerinin üst düzey yöneticileriyle, canlı yayınlanan bir toplantıda buluşmuş ve üyeler, yöneticilere kripto para regülasyonları da dahil olmak üzere birçok konuda sorular sormuşlardı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl