XAI 2024’ün ilk büyük airdrop’unu tamamladı: Cüzdanlara 70 milyon dolar girdi

Piyasalara fırtına gibi giren Arbitrum'un ardından, onun "3. katman oyun ağı" olarak adlandırılan Xai da airdrop'unu tamamladı. XAI token'da piyasa 150 milyon doları aşarken, 70 milyon dolar değerde token'da airdrop'a hak kazanan cüzdanlara girdi.

xai coin nedir

2024’ün ilk büyük kripto airdrop’u tamamlandı. Arbitrum’un “3. katman” oyun ağı olan Xai, hak kazanan cüzdanlara 70 milyon dolar değerde token gönderdi. Xai Vakfı’ndan yapılan açıklamaya göre toplam arzın %5’ine tekabül eden 125 milyon adet XAI token, cüzdanlara gitti.

Airdrop kazananlar arasında ayrıca çeşitli Xai NFT’lerine sahip olanlar ve doğrulayıcılar da yer aldı. Bazı nod sahipleri 1658 adet XAI token’a kadar talepte bulunabiliyor ve bu adette token şu anda yaklaşık 800 dolara denk geliyor. Vanguard NFT sahipleri ise yaklaşık 650 dolara denk gelen 1300 adet XAI token isteyebiliyor.

Fiyatta ciddi düşüş var

Öte yandan hem airdrop hem de Bitcoin fiyatındaki SEC kaynaklı sert volatilite XAI token’da son 24 saatte ciddi düşüş getirdi. Airdrop’un başlamasından sonra dün 0.68 dolardan işlem gören token, haberin yazıldığı anlarda ise yaklaşık 0.53 dolar seviyesinde bulunuyor. 24 saatlik düşüş %30’u da aşmış durumda…

Oyun yaratıcısı şirket Ex Populus ve Arbitrum’un yaratıcısı konumundaki Offchain Labs ile Xai Vakfı ortaklığıyla kurulan Xai ağı, e-sport şirketi olan Team Secret ile de ortaklık açıklamıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl