XRP balinaları toplamaya devam ediyor: Son 3 ayda yüzde 6’lık büyüme

Geçen seneden bu yana ABD Menkul Kıymetler Borsa Komisyonu (SEC) ile davası devam eden ancak yatırımcısının güvenini bu süreçte kaybetmemeyi başaran XRP'de, balinaların son birkaç aydır önemli derecede yatırım yaptıkları görüldü. Genel piyasadaki ve XRP'deki düşüşe rağmen büyük hesapların son 3 ayda 3.31 milyarlık alım yaptıkları ve cüzdanlarını yüzde 6 büyüttükleri ortaya çıktı.

Kripto para analiz firması Santiment’in 1 milyon ilâ 10 milyon XRP tutan cüzdanlar arasında yaptığı araştırmaya göre; balinalar son bir yıldaki “daha fazla biriktirme” politikalarına devam ediyorlar.

“Akıllı para balina milyonerleri…”

Santiment’in konuyla ilgili Twitter hesabından yapılan açıklamada XRP alan büyük hesaplar için ‘akıllı para balina milyonerleri’ ifadesi kullanıldı ve şunlar yazıldı:

“XRP şu anda 0.80 dolarda işlem görse de, akıllı para balina milyonerleri, 1 yıllık trendlerini korudular ve daha fazla alım yaptılar. 1 milyon ilâ 10 milyon arasında XRP tutan adresler şu anda toplamda 3.31 milyarlık coin tutuyor ve bu da onların varlıklarını son 3 ayda %6 oranında artırdığına işaret ediyor.”

Kasım’da işlem sayısında büyük artış

XRP ağında yapılan işlemlerin sayısında özellikle Ekim ve Kasım aylarının arasındaki fark da dikkat çekiyor. Ekim ayında 43.3 milyon olan toplam işlem sayısı Kasım’da ise 53.3 milyona çıkmıştı. Sonuç olarak fiyatta yüzde 10’dan fazla bir düşüş yaşanmasına rağmen, XRP ağındaki işlem sayısında ciddi bir artış oldu.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun açtığı davaya rağmen XRP’nin fiyatı 2021’in ilk gününnden bu yana yüzde 250 artmış durumda… En büyük 8. kripto para konumundaki XRP haberin yazıldığı dakikalarda ise 0.81 dolardan işlem görüyor.

Arz şoku yorumu…

XRP’nin büyük destekçisi olan ve SEC ile olan dava hakkında düzenli olarak bilgilendirmelerde bulunan ABD’li avukat Jeremy Hogan da, Haziran ayında yaptığı bir yorumda dava sürecinin Ripple lehine ilerlediğini ve bunun XRP fiyatında önemli bir artışa hatta bir arz şokuna sebep olacağını söylemişti.

XRP’nin ihraççısı olan Ripple şirketinin Uzakdoğu ve Ortadoğu bölgelerinde de büyük işbirlikleri ve yatırımları bulunuyor. Şirket, SEC davasından çıkacak olumsuz bir sonuca karşın da merkezini San Francisco’dan Avrupa’ya ya da Singapur’a taşımayı düşünüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl