Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bu nükleer sığınakta XRP node’u çalışıyor

siginak

Kripto para cüzdanı ve merkezi olmayan uygulama geliştiricisi Towo Labs şirketi, İsveç’te bulunan eski bir nükleer sığınakta XRP doğrulayıcı node’u çalıştırdığını açıkladı.

Açıklamada şirket, “XRP Ledger’ın uzun vadeli sağlığını ve istikrarını sağlama taahhüdümüzün bir parçası olarak Towo Labs, şu anda İsveç’in Stockholm sokaklarının 30 metre altında bulunan eski bir nükleer sığınakta bir doğrulayıcı çalıştırıyor.” dedi.

Söz konusu sığınakta aslında Pionen adında bir veri merkezi bulunuyor. Towo Labs, doğrulayıcıların 3.4 GHz altı çekirdekli CPU’lu ve saniyede 1 Gbit hızda ağ bağlantısı bulunan bare metal sunucu üzerinde çalıştığını belirtti.

Node, bir blok zincirindeki katılımcı tarafından işletilen defterin kopyasını ifade eder. Blok zinciri ağlarında, node’ların işlem onayı yetkisi yokken bazı ağlarda düşük işlemci gücü tüketimi nedeniyle node’lar işlem onayı yapabiliyor.

Bu arada İsviçre Alpleri’ndeki bir başka sığınakta ise kripto para cüzdan şirketi Xapo’nun özel müşterilerinin Bitcoin’lerinin anahtarlarını sakladığı bir alan da bulunuyor. Konumu gizlenen söz konusu sığınak, 1947 yılında Soğuk Savaş sırasında inşa edilmiş.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl