Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ripple (XRP) yatırımcısının umudu çok fazla: 100 dolar!

ripple xrp

Son aylarda ABD doları karşısında değer kaybeden, hatta 2017’deki boğa koşusundan bu yana yatırımcısını büyük hayal kırıklığına uğratan XRP ve yapılan düzenli satışlardan ötürü de zaman zaman sert tepkiler alan Ripple şirketine yatırımcılarının güveni hâlâ tam…

Piyasa değeri olarak uzun süre en büyük 3. kripto para olan ancak son dönemde yerini Tether’e kaybeden XRP hakkında yapılan ve yaklaşık 1000 yatırımcının katıldığı belirtilen ankete göre zamanı geldiğinde XRP’nin fiyatı 100 doları da geçecek.

Yüzde 72 ‘100 doları geçer’ diyor

Bir XRP yatırımcısı olduğu belirtilen XRP_Cro adlı Twitter kullanıcısının bu anketi, XRP konusunda katılımın en yüksek olduğu anket olarak gösteriliyor. Ankete katılanların yüzde 72’si gibi çok ciddi bir oranı XRP’ye sonuna kadar güveniyor ve fiyatın zamanı geldiğinde 100 doları da aşacağını düşünüyor.

Yüzde 94 uzun zamandır elde tutuyor

Ankete göre XRP yatırımcılarının yüzde 94.3 gibi müthiş bir oranı ise en büyük 4. kripto parayı uzun zamandır elinde bulunduruyor. Yüzde 5.7’lik bir kısım ise kârı elde ettiğinde satış yapacağını belirtiyor.

Amaç zengin olmak!

Anketteki ilginç verilerden biri ise, XRP’ye yatırım yapma amacının ya zengin olmak ya da çok ciddi bir kâr elde etmek olduğu… Yüzde 68’lik kısım bunu açıkça belirtiyor. Sadece yüzde 15’lik bölüm, yeni ödeme teknolojileriyle ilgilendikleri için XRP’ye yatırım yaptığını söylüyor.

“100 doları geçsin piyasadan çıkarım!”

Öte yandan yüzde 43’lük katılımcı kitlesi ise 2021 yılı veya sonraki 5 yılda fiyat 100 doları aşarsa piyasadan tamamen ya da bölüm bölüm çıkacağını belirtti. Yüzde 40’lık bölüm ise fiyat 10 ilâ 50 dolar arasına geldiğinde XRP’lerini satacağını söyledi.

XRP’nin 100 dolar olması mümkün mü?

Bunun için XRP’nin dolaşımdaki adedine bakmak gerekiyor. Son veriler, 45 milyar 162 milyon XRP’nin sirkülasyonda olduğunu gösteriyor. XRP’nin 100 dolar olması demek piyasa değerinin 4 trilyon 500 milyar dolara ulaşması, bir başka deyişle XRP’ye bu kadar para akması anlamına geliyor. Buradan bakıldığında XRP’nin 100 dolar gibi ütopik bir seviyeye çıkması pek mümkün görünmüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl