XRP, yeni yıla 3 milyon dolarlık girişle başladı

Ripple ile SEC arasındaki dava netleşme yolunda ilerlerken XRP fonlarına geçen haftada 3 milyon dolar net yatırım yapıldı.

Kripto para yatırım yönetimi şirketi CoinShares’in bu haftaki raporuna göre, son üç haftadır devam eden hafif düşüş eğilimiyle birlikte, kripto paralarla ilgili yatırım ürünlerinden 9,7 milyon dolarlık net çıkış gerçekleşti.

Bitcoin’in toplam 6,5 milyon dolar tutarında hafif çıkışlar gördüğü üst üste üçüncü hafta oldu. Bu durum, 2023 yılının başındaki duyarlılığın olumsuz olmaya devam ettiğini gösteriyor. Aynı zaman diliminde ‘short Bitcoin’ yatırım ürünlerinde 1,2 milyon dolar tutarında mütevazı girişler görüldü.

Ripple davasının netleşme yolunda ilerlemesi giriş için cesaretlendirdi

Genel eğilimin aksine, XRP 3 milyon dolar giriş gördü. CoinShares’e göre, bu girişler Ripple’ın SEC ile olan davasının netleşme yolunda ilerlemesi sayesinde oldu.

Hafta boyunca kripto para yatırım ürünlerinin yönetimi altındaki toplam varlıklar (AuM), FTX çöküşünden bu yana en düşük seviye olan 20,5 milyar dolara ulaştı.

Ethereum’daki çıkışlarda üst üste 8. hafta

Ethereum fonlarından toplamda 3 milyon dolarlık küçük çıkışlar gerçekleşti ve Ethereum böylece negatif çizgisini üst üste 8. haftada da sürdürmüş oldu.

Bitcoin, 2022’deki 9 milyar dolara kıyasla hafta boyunca günde ortalama 5 milyar dolar olan işlem hacmiyle düşük kalmaya devam ederken ETP’ler günde ortalama 173 milyon dolar seviyesinde işlem gördü.

Bölgesel olarak bakıldığında Almanya’da 600 bin dolar, İsviçre’de 800 bin dolar tutarında küçük girişler görülürken, olumsuz hava Brezilya ve ABD’de yoğunlaştı. Brezilya’da 4,5 milyon dolar, ABD’de 4,1 milyon dolar tutarında çıkışlar yaşandı.

Ripple Haberleri

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl