Avrupa’nın en büyük dijital varlık yönetim şirketi CoinShares geçtiğimiz haftada yaşanan kripto para fon hareketlerini gösterdiği raporunu yayımladı.

CoinShares’in paylaştığı raporda belirtilene göre, nispeten az miktarda olsa da ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki davanın başlamasından bu yana XRP fonlarına 800 bin dolar ile en büyük girişlerden biri yaşandı.

Ripple davasında tünelin ucundaki ışık girişleri tetikledi

Aslında son gelişmelerle birlikte, XRP girişlerindeki artış pek de şaşırtıcı değil. CoinShares son birkaç haftadır XRP’den çıkışlar ya da nötr hareketler bildiriyordu. Ancak davada sona yaklaşıldığının anlaşılmasıyla geçtiğimiz hafta hatırı sayılır miktarlarda girişler görüldü.

Ripple davasında en son, her iki taraf da mahkemeden duruşma olmaksızın hüküm verilmesi talebinde bulunmuştu. Sonrasında ise davada Hinman düğümü çözülmüş, SEC’nin eski yöneticilerinden olan William Hinman’ın kritik önem taşıyan konuşmalarını içeren belgelerin açılması kararı alınmıştı. Söz konusu belgeler, 18 ay ve 6 mahkeme kararı sonrası Ripple tarafının eline ulaştı. SEC, bu belgelerin gizli kalmasını talep ediyordu.

Kripto para fonlarına haftalık fon akışları

Bitcoin fonlarına 4.6 milyon dolarlık giriş

XRP’nin yanı sıra Bitcoin ve Solana odaklı dijital varlık yatırım ürünlere de girişler yaşandı.

Bitcoin’deki 4.6 milyon dolarlık giriş, Short Bitcoin fonlarından 7.1 milyon dolarlık büyük bir çıkışın ardından geldi. Analistler, yatırımcı ilgisizliğinin devam edeceğini öngörürken, son bir hafta içinde kripto ile ilgili yatırım ürünlerinden toplam 5 milyon dolar çıktı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl