Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ripple’ın kurucu ismi XRP satışlarını ne zaman tamamlayacak? Tahminler

Ripple'ın kurucu ortağı jed mccaleb geçen ay 54 milyon XRP sattı

Stellar’ın (XLM) kurucusu olan ve şu anda bu projeye liderlik eden Jed McCaleb, aynı zamanda Ripple’ın da kurucu ekibi arasında yer aldı. Bununla birlikte başarılı geliştirici, 2013 yılında Ripple’dan ayrılarak Stellar’ı oluşturdu.

McCaleb, Ripple’dan ayrılırken şirket ile yapılan anlaşma gereği 9 milyar XRP elde etti. Daha sonra kendisi ile XRP satışlarının fiyatı etkilememesi için bir anlaşma yapıldı. Bu anlaşmaya göre, McCaleb, günlük olarak XRP işlem hacminin küçük bir bölümü kadar satış gerçekleştirebiliyor. Bu yaklaşık olarak yüzde 1 ilâ 1.5 düzeyinde. Son aylarda XRP işlem hacmindeki artışlar, McCaleb’in XRP satışlarının da önemli ölçüde artmasını beraberinde getirdi. Ayrıca son günlerde XRP fiyatındaki büyük yükselişle birlikte McCaleb’in satışlarını yeniden artırması bekleniyor. Geçen yıl boyunca McCaleb, XRP satışlarından 411 milyon dolar gelir elde etti ve hâlâ satılabilecek durumda olan kendine ait 3 milyardan fazla XRP bulunuyor.

Peki mevcut gidişat ile 3.14 milyar XRP’lik bu miktarın satışı ne zaman tamamlanacak? Bir diğer ifadeyle McCaleb’in XRP üzerinde baskı yarattığı düşünülen bu satışları ne zaman sonlanacak?

Bu yılın sonunda bitmesi bekleniyor

XRP araştırmacısı Leonidas Hadjiloizou’nun tahminlerine göre, günde 10 milyon XRP’lik ortalama satış miktarı ile McCaleb’in elinde tuttuğu XRP’ler, bu yılın sonunda tükenmiş olacak. Eğer günlük satış ortalaması, 15 milyon XRP olursa ise bu Eylül ayına çekilecek. 20 milyon XRP olması durumunda da 3.14 milyar XRP’nin tamamı Temmuz ayında satılmış olacak.

McCaleb, şu anda günlük ortalama ne kadar XRP satıyor? Ripple’ın kurucu ismi, geçen hafta günlük 17 milyon 169 bin XRP satışı gerçekleştirdi. Fiyattaki son artışla beraber önümüzdeki haftalarda bu satışın boyutu daha da büyüyebilir.

XRP, TSİ 14.40 itibari ile 0.48 dolardan alıcı buluyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Selim Cevapla

    Bu yüzden fiyat stabil kalıyır