Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

XRP yatırımcılarına ücretsiz dağıtılacak token’lar için tarih belli oldu

XRP sahiplerine dağıtılacak Spark token'ları için hesaplarda tutulan XRP miktarlarının kaydı 12 Aralık 2020'de alınacak.

airdrop

Ripple şirketi tarafından desteklenen Blockchain şirketi Flare Networks’ün XRP yatırımcılarına 45 milyar adet Spark token’ı dağıtmayı planladığını daha önce bildirmiştik ancak tarih henüz net değildi.

Flare Networks tarafından yapılan açıklamada, yapılacak dağıtım için hesaplardaki XRP miktarı kayıtlarının 12 Aralık 2020‘de alınacağı bildirildi. Dağıtım, bu tarihte alınacak kayıtlar üzerinden hesaplarda bulunan XRP’lere göre yapılacak ve her bir XRP için bir Spark token’ı verilecek.

12 Aralık 2020 tarihi ise rastgele seçilmedi. “Flare”, “İşaret Fişeği” anlamını taşıyor ve 12 Aralık 2020 tarihi de denizcilikte kullanılan işaret fişeğini icat eden Martha Coston’un 194. doğum yıldönümü.

Dün itibari ile 15 binden fazla XRP hesabı ve bu hesaplarda tutulan 900 milyon XRP, Spark token’ları almaya hazırdı.

Hangi borsa ve platformlar destekliyor?

Şu anda Bitrue borsası bu airdrop’a desteğini açıklayan tek borsa ancak diğer borsaların da bunu izlemesi bekleniyor. eToro da şu anda Ripple ve Flare Networks ile airdrop’un desteklenmesi için görüştüğünü duyurdu. Popüler kripto para platformu Uphold da yakında destek açıklayabilir. Şirketin resmi hesabından bu hafta bir duyuru geleceği bildirildi.

Son olarak borsaların ve diğer platformların desteğini beklemeden de borsa dışı cüzdanlar Spark token’ları için ayarlanabilir. Bunun için Flare Network, ayrıntılı bir rehber yayınladı.

Flare Networks, yeni bir turing complate akıllı kontrat platformu olarak tanımlanıyor. Kendi token’ı Spark ise bir XRP çatallanması yoluyla oluşturuldu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

2 yorums

  1. Sezer Cevapla

    Dağıtılan tokenlerin bize karı ne olucak

    1. Burak Köse Cevapla

      Fiyatı ne olacak belli değil. Borsalarda listelenince satabilirsiniz, XRP fiyatı düşüş yaşarsa oradan zararınız olabilir.