Yeni adı Solar olan Swipe (SXP) neden yükseliyor?

1. katman blok zinciri projelerinden olan ve son 2 haftada %180'den fazla yükseliş yaşayan Solar (SXP), bugüne de ciddi bir çıkışla başladı. 0.88 dolara kadar ulaşan kripto para bu süre zarfının da en hızlı yükseleni olmayı başardı.

sxp neden yükseliyor

SXP coin neden yükseliyor? 2018’de kurulan ve merkeziyetsiz bir eşler arası ödeme sistemi olan Solar Network’un kendi coin’i olan SXP‘nin hızlı yükselişi bugün de devam ediyor. Son 1 haftada %200’lük bir artış yakalayan SXP’nin bugünkü yükselişinin arkasında net bir sebep olmasa da, mart ayından bu yana gelen yükseliş trendi de dikkat çekiyor.

SXP Neden Yükseliyor?

Özellikle Binance’in 31 Mart günü yaptığı Swipe’ın ana ağ değişiminin desteklendiği açıklaması bu anlamda yükselişin devamını sağlamış olabilir. 27 Mart günü 0.25 dolardan işlem gören Swipe, son 1 haftada ise 0.88 dolara kadar ulaştı. Son 24 saatte yüzde 30 artış yaşayan SXP’nin piyasa değeri de 455 milyon dolar civarında…

Bilindiği üzere Solar cüzdanında SXP bulunduran yatırımcı kullanıcılar yönetişim tekliflerini tuttukları token oranında oylayabiliyorlar. Ayrıca Solar blok zinciri üzerinde yapılan işlemlerin tümü de XP ile ödeniyor. 2018’de ortaya çıkan proje, yeni adından da anlaşılacağı gibi sürdürülebilir ve temiz enerji çözümleri sağlama amacıyla faaliyet gösteriyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl