kuzey boru hisse

2024 yılında henüz herhangi bir halka arz gerçekleşmedi ancak geçtiğimiz yılın son haftalarında halka arz olan Kuzey Boru şimdiden yatırımcısını zengin etti. Aralık ayında halka arz olan küçük sermayeli şirket Kuzey Boru, sürekli gönderdiği KAP bildirimleri ile hisseyi canlı tutmayı başardı. Hissedeki ilgi erken bozulan tavan serisinden sonra da azalmadı. Öyle ki bu tavan serisinin bozulmasını fırsat bilen yatırımcılar şimdilerde parasını neredeyse 4’e katladı.

36 lira 20 kuruş fiyat ile halka arz olan KBORU hisseleri geçtiğimiz yıla imzasını atan halka arz hisseleri gibi bir performans sergilemedi. İlk iki işlem gününde tavanı gören Kuzey Boru hisseleri üçüncü işlem gününde kısa süreli tavan serisini bozdu. 40-45 lira seviyelerini fırsat bilen yatırımcılar ise buralardan ekleme yaptı. Hissede kurumsal yatırımcı sayısının az olması da küçük yatırımcı için bir diğer fırsat oldu.

Aynı tarihlerde halka arz olduğu Mega Metal ile birlikte bir süre dinlenen KBORU hissesi Borsa İstanbul’da başlayan iyileşmeyle birlikte harekete geçti. İlk etapta 40 lira seviyelerinden 75 liraya kadar giden hisse burada küçük bir düzeltme gerçekleştirdi. Ardından tavan serisine devam eden hisse unutulmaz bir sürece imza attı. 75 liradan 150 liraya kadar aralardaki çok küçük düzeltmeleri saymazsak neredeyse soluksuz geldi.

Kuzey Boru’da bundan sonra ne olacak?

36,20 TL ile halka açılan şirket henüz 2 ay bile olmadan fiyatını neredeyse 5’e katladı. Bu hisse için yeterince gitti demek makul olsa da aynı söylemi 80 lira seviyelerinde yapanlar mevcut durumda pişmanlık yaşıyor olabilir. Bu yüzden KBORU hissesinde kar realizasyonu yapmak mantıklı olsa tamamıyla hisseyi terk etmek doğru bir hareket olmayabilir.

Piyasa değeri şişti

Üst üste gelen KAP bildirimleri şirketin işlerinin oldukça güzel ilerlediğini göstermişti. Ancak hisse bu yapılan anlaşmaları çoktan fiyatlamış gibi görünüyor. Şimdiden KBORU hissesinin PD/DD oranı 30’u geçti. Bu şirketin piyasa değerinin olması gerekenin 30 katına fiyatlandığı anlamına geliyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl