Mark Yusko yüksekten uçuyor: Bitcoin, 6 yıl içinde 500,000 dolar olacak

Serbest yatırım fonu yöneticisi Mark Yusko, Nisan ayındaki Bitcoin tahmininin değişmediğini bir numaralı kripto paranın 6 yıl içinde 500,000 dolara ulaşacağını iddia etti.

Yılın yarısı çoktan geçti ancak serbest yatırım fonu yöneticisi Mark Yusko, 2018’de Bitcoin’in fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağı tahmininden geri adım atmıyor.

Morgan Creek Capital’in kurucusu Mark Yusko, Twitter’dan yaptığı paylaşımla, Nisan ayındaki görüşünün değişmediği söyledi. Böylece Yusko yıl sonunda Bitcoin’in 25 bin dolara ulaşacağı tahminine sadık kaldığını açıklamış oldu.

Yusko, Nisan ayında Bitcoin’in 2018 sonunda 25 bin dolara ulaşacağı tahmininin yanı sıra 2020’de 75 bin dolar, 2022’de 200 bin dolar ve en nihayetinde 2024 yılı sonunda 500 bin dolar olacağı tahminini yapmıştı.

Geçtiğimiz Ekim ayında ise Yusko, Bitcoin fiyatının bir gün coin başına 1 milyon dolara ulaşabileceğini ancak BTC’nin en az on yıl boyunca bu seviyeye gelmesini beklemediğini de söylemişti.

Bu tahminler ile Yusko, Bitcoin boğalarının en iyimserleri arasında yer alıyor, ama Yusko ağ etkisinin gücü nedeniyle hedeflerinin haklı olduğunu söylüyor.

Bitcoin’in fiyatı geçtiğimiz günlerde SEC’in Winklevoss ikizlerinin Bitcoin ETF başvurusunu reddettikten sonra 8 bin doların altına düşmüştü ancak lider kripto para birimi kendini çabuk bir şekilde toparlayarak yeniden 8 bin dolar seviyesinin üstüne çıktı ve şu anda CoinMarketCap’e göre yaklaşık 8.160 dolar seviyesinde yer alıyor.

→ BITHUMB’DA FİYATLAR UÇUŞA GEÇTİ: BAZI KRİPTO PARALAR %600 DAHA PAHALI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl