Günlük yüzde 1 faiz veren kripto şirketi fonlarla kaçtı

DFintoch adındaki dolandırıcılık organizasyonu, kullanıcılarının 31.6 milyon dolarlık fonlarıyla kayıplara karıştı. BSC üzerinden köprüler vasıtasıyla TRON ve Ethereum adreslerine talınan fonların izleri kaybettirildi.

Kripto para endüstrisinde yaşanan hack olayları kadar, dolandırıcılık faaliyetleri de can yakıyor. DFintoch olarak bilinen ve günlük yüzde 1 faiz vererek kullanıcı çekmeye çalışan bir ponzi şeması, müşterilerinin 31.6 milyon dolarlık USDT’sine el koydu.

Zincir üstü araştırmacı ZachXBT adlı kişinin araştırmalarına göre; fonların Binance Smart Chain üzerinde kaybolmasının ardından, kripto paralar TRON ve Ethereum zincirine taşındı.

Sahibi Morgan Stanley olarak gösterildi

DFintoch’un websitesinde, organizasyon sahibi olarak ABD’nin en büyük bankalarından Morgan Stanley’yi göstermesi gözlerden kaçmıyor. CEO olarak “Bobby Lambert” ismi dikkat çekiyor ancak yapılan araştırma böyle bir kişinin de var olmadığını ortaya çıkardı.

Daha önce hem Singapur hükumeti hem de Morgan Stanley, bu organizasyonla hiçbir bağlantıları bulunmadığını açıklamışlardı. Morgan Stanley ayrıca, bu tarzda bir yatırım çözümü sunmadığını da belirtmiş ve müşterilerini uyarmıştı.

Öte yandan ana akım medyada Fintoch’un organizasyonlar düzenlediği ve güven tahsis etmiş bir şirket olarak gösterildiği bazı haberlerin de yer aldığı görülüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl