Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Zcoin’in (XZC) ilk halving’ine çok az kaldı

Gizililik odaklı bilinen bir kripto para olan Zcoin (XZC), önümüzdeki günlerde ilk blok ödülü yarılanmasını tamamlayacak.

Gizlilik odaklı, madenciliği yapılabilen kripto para birimlerinden biri olan Zcoin, birkaç gün içinde ilk blok ödülü yarılanmasını (halving) yaşayacak.

Halving nedir?

2016 yılında piyasaya sürülen ve en yüksek seviyesini, 26 Aralık 2017’de 170 dolar ile gören XZC, tahminlere göre 15 Eylül 2020 TSİ 01.00 civarında halving’i tamamlayacak. Bu tarih itibari ile blok ödülleri, 25 XZC’den 12.5 XCZ’ye düşecek.

Halving tarihi yaklaştıkça, madenciliğe katılımın bir işareti olan hash rate, giderek düştü. Şubat ayında 133 GH/s olarak ölçülen hash rate, bugün itibari ile 40 GH/s düzeyinde. Bu değer, Bitcoin’in hash rate’inin yüzde 0.03’ü ediyor.

Halving sonrası, madencilik ödülünün yarı yarıya düşmesinin yanı sıra dağılımı da değişecek. Halving öncesi, blok ödülünün yüzde 56’sı madencilere giderken halving sonrası bu oran yüzde 50 olacak. Ayrıca geliştirme fonunun payı da yüzde 6’dan yüzde 15’e çıkacak.

Zcoin (XZC), 2016 ylının Eylül ayında piyasaya çıkan açık kaynak, gizlilik odaklı bir kripto para. Binance’ten Huobi’ye birçok borsada işlem gören XZC, haberin yayına girdiği dakikalarda 5.21 dolardan alıcı buluyor ve piyasa değeri ise 57 milyon doların biraz üzerinde.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl