Zengin yatırımcılar, hızla Bitcoin biriktiriyor: Tüm zamanların rekoru kırıldı

Bitcoin zenginleri listesi, yeni bir rekor kırdı. Son zamanlarda en az 1000 BTC tutan cüzdanların sayısı eski rekoru geride bıraktı.

bitcoin

Bitcoin zenginleri listesi son zamanlarda rekor seviyeye ulaştı. Kripto para veri platformu Glassnode’a göre, artık 2 bin adresten daha fazlası 1000’in üzerinde Bitcoin bulunduruyor. Bu durum, kurumsal ve zengin yatırımcılardan artan oranda talep geldiğini gösteriyor.

Bugün itibari ile 2 bin 190 adres, en az 1000 BTC tutuyor. Daha önceki rekor, 28 Eylül 2019’da kaydedilmişti ve o gün 2 bin 184 adres en az 1000 BTC’ye sahipti. Öte yandan bu adreslerin tuttukları toplam Bitcoin miktarı da haberin yayına girdiği dakikalarda yaklaşık 7 milyon 900 bin. Mevcut fiyatlarla bu miktar 91 milyar dolar değerinde.

Doların zayıflaması, koronavirüs salgının ekonomilerde şok etkisi yaratmasının ardından daha fazla yatırımcı, geleneksel piyasalara alternatif yatırım araçları olarak Bitcoin ve diğer kripto paralarla ilgileniyor.

Geçtiğimiz günlerde Reuters’a konuşan Sanders Morris Harris’in CEO’su George Ball, çok sayıda varlıklı yatırımcı veya trader’ın Bitcoin’e yöneldiğini söylemişti. Ball, Bitcoin ve diğer kripto paraların yakında bir güvenli liman varlığı olarak çok rağbet göreceğini tahmin ediyor.

Son zamanlarda geleneksel finans çevrelerinden Bitcoin konusunda ilgi çekici çıkışlar geliyor. Yakın zaman önce MicroStrategy’nin CEO’su, zayıflayan dolar karşısında Bitcoin’i daha güvenli bir varlık olarak gördüğünü belirtmişti. MicroStrategy de 250 milyon dolar değerinde Bitcoin alımı yaptığını açıklamıştı. Dün ise Kanadalı yazılım şirketi Snappa, nakit rezervlerinin yaklaşık yarısını Bitcoin’e dönüştürdüklerini duyurdu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl