Binance’in kurucusu: Bitcoin iyi bir pozisyonda

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance'in kurucusu ve CEO'su Changpeng Zhao, yüzde 70'lik düşüşe karşın Bitcoin'in hala iyi bir konumda olduğunu söyledi.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao (CZ), 2018 başından bu yana yüzde 70 düşüş gösteren Bitcoin’in, 2017’deki güçlü rallisini göz önünde bulundurarak hala pozitif bir konumda olduğunu söyledi.

2017 yılının Ocak ayından Aralık ayına kadar Bitcoin’in fiyatı yüzde 2150’den fazla artarak 890 dolardan 20 bin dolara yükselmişti.

2017 ortası ile karşılaştırıldığında, Bitcoin’in hacmi beş kat artış gösterdi, bu da talepteki önemli bir artışı ve kripto paraya olan ilgiyi gösteriyor.

Kripto para araştırmacısı Bianca Chen ile yaptığı röportajda CZ, kripto para sektörünün bir yıl öncesine göre altyapı, fiyat, hacim ve ilgi bakımından daha iyi bir konumda olduğunu söyledi:

“Kontrol ettim, BTC’nin fiyatı bir yıl önce 2500 dolardı, bugün 6800 dolar. Ticaret hacmi bir yıl önce 780 milyondu, bugün 3.4 milyar.”

2017 ortasında, kripto para sektörü hem perakende hem de kurumsal yatırımcılar için uygun bir altyapıya sahip değildi. Temmuz itibariyle ise kripto para piyasasında Coinbase Custody adında kurumsal bir platform bulunuyor.

Büyük bankalar ve finans kurumları (JPMorgan, Goldman Sachs ve Morgan Stanley gibi), ABD’nin mali yetkilileri tarafından kripto para piyasasıyla ilgili düzenleyici belirsizliğin ortadan kaldırıldığı takdirde gelecekte müşterilerinin kripto para birimlerine olan taleplerini kolaylaştırmaya yönelik niyetlerini kamuoyuna açıklamışlardı.

Yakın zaman önce Goldman Sachs’ın CEO’su Lloyd Blankfein, eğer devlet tarafından işletilen itibari para birimleri finansal sisteme hükmedebiliyorsa, konsensus para birimlerinin de baskın değişim araçları olarak ortaya çıkabileceklerini söylemişti. Dahası, Blankfein kripto para birimlerinin sadece yeni temeller, ilkeler ve felsefelere dayandığı için çalışamayacağını düşünmenin kibirli bir davranış olduğunu vurgulamıştı.

→ GOOGLE’IN KURUCUSU ETHEREUM MADENCİLİĞİ YAPTIĞINI AÇIKLADI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl