1 milyar dolarlık Bitcoin üç işlemde borsa dışına çıktı

Her zaman yatırımcıların takibindeki büyük meblağdaki kripto paraların borsa hareketlerinde bu gece saatlerinde gözlerden kaçmayacak önemli işlemler görüldü. 1 milyar dolardan fazla değerdeki yaklaşık 30 bin adet Bitcoin, Coinbase borsasında 3 ayrı adrese gönderildi.

bitcoin

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş, enflasyon rakamları ve dünyadaki genel ekonomik krizin her geçen gün ağırlaşması Bitcoin gibi arzı sınırlı ve transferi kolay varlıkları ön plâna çıkarırken, büyük meblağdaki işlemler de takip platformlarının radarından kaçamıyor.

29 bin 611 BTC borsa dışına çekildi

TSİ gece 3 civarında ise ABD’nin en büyük, dünyanın ise en önemli borsalarından kabul edilen Coinbase’den 1 milyar 150 milyon dolarlık binlerce Bitcoin, 3 ayrı cüzdana çekildi. 29 bin 611 BTC borsa dışına aktarılırken kripto para takip platformu Whale Alert de bu gelişmeyi anında takipçileriyle paylaştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – 489 BTC, 11 yıl sonra hareket etti

Coinbase’den yaklaşık 30 bin BTC’lik Bitcoin çıkışı görüldü, CryptoQuant

Kurumsal alım mı?

Bilindiği üzere, borsalardan çıkarılan Bitcoin’ler yatırımcılar tarafından olumlu bir gelişme olarak yorumlanıyor. Genelde yakın vadede satış eğilimi olmayan yatırımcılar, fonlarını borsa dışına aktararak bir nevi koruma altına alıyor. Fonlar borsalara taşındığında ise yatırımcının kısa vadede satış yapma eğiliminde olduğu anlaşılıyor. Bu tür büyük alımlar ve hareketler ise çoğu zaman kurumsal şirketlerin hamleleri olarak değerlendiriliyor.

Yapılan üç işlemin de, Coinbase borsasının kurumsal yatırım kolu olan Coinbase Pro’dan yapılması, “kurumsal şirket alımı” ihtimalini daha da artırıyor. Tabii ki burada şirketin iç cüzdan hareketi olma ihtimali de mevcut. Böyle bir durumda tüm senaryo gerçekliğini yitiriyor. Dolayısıyla Coinbase’in fon taşıma hareketi olmadığını doğrulaması durumunda, bunun bir kurumsal firma alımı olduğu çok daha net olacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl