ABD’li kamu emeklilik fonundan Bitcoin ve Ether’e milyon dolarlık yatırım

ABD’de Houston İtfaiyecileri Yardım ve Emeklilik Fonu (HFRRF), Bitcoin satın aldığını açıkladı ve bu, ülkede bir kamu emeklilik fonunun doğrudan BTC’ye yaptığı ilk yatırım oldu.

İşleme aracılık eden kripto para şirketi NYDIG’nin küresel varlık yönetimi başkanı Nate Conrad, “Bu yatırım, Bitcoin ve Bitcoin’in kamu emeklilik maaşlarındaki yeri açısından bir dönüm noktası. Dijital varlıklara ayrılan küçük bir payın bile zaman içinde nasıl büyük bir etki yaratabileceğinin giderek daha fazla farkına varılıyor.” dedi.

Toplam yatırım 25 milyon dolar

Bitcoin’in yanı sıra Ether alımı da yapıldı ve toplam miktar 25 milyon doları buldu. NYDIG, emeklilik fonuna ayrıca saklama hizmeti de sağlayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Binance US, Bitcoin’in 8200’e ani düşüşüne açıklık getirdi

Fonun baş yatırım sorumlusu Ajit Singh, “Bunu riskimi yönetecek bir başka araç olarak görüyorum. Olumlu bir getiri beklentisi var ve riski yönetmeye yardımcı oluyor. Diğer tüm varlık sınıflarıyla düşük bir korelasyona sahip.” ifadelerini kullandı.

Emeklilik fonlarında 5.5 trilyon dolarlık varlık

ABD’de emeklilik fonları yatırım alanında önemli bir yer tutuyor. Söz konusu fonların varlıklarının 5.5 trilyon doların üzerinde olduğu belirtiliyor.

Singh, sözlerinin devamında “Bir süredir Bitcoin’i yatırım portföyümüze ekleyebileceğimiz bir varlık sınıfı olarak inceliyor, izliyor, analiz ediyorduk. Artık görmezden gelemeyeceğimiz bir noktaya geldi.” dedi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl