Ada coin güncellemesi ne zaman? Alonzo hard fork tarihi

Piyasa değeriyle, kripto paralar arasında en değerli üçüncü kripto para olan Cardano’da (ADA) güncelleme günü geldi, çattı. Ada coin güncellemesi, bir aksilik olmazsa UTC zaman dilimine göre 12 Eylül Pazar günü saat 21.45’te gerçekleşecek. Bu da Türkiye saati ile 13 Eylül Pazartesi 00.45’e denk geliyor. Cardano resmi internet sitesinde verilen bilgiler bu şekilde.

Resmi web sitesinde Alonzo güncellemesi için belirtilen tarih ve saat

Cardano’da Alonzo hard fork’u ile birlikte akıllı sözleşmeler kullanılabilecek. Yıllardır Cardano, üzerinde bir akıllı sözleşme çalıştırılamaması nedeniyle eleştiriliyordu. Bu açıdan gelecek olan güncelleme, Cardano için bir dönüm noktası teşkil edecek. Güncelleme zamanı yaklaşırken ADA fiyatı da rekor kırdı. Kripto para, geçtiğimiz hafta 3.10 doları gördü ve bu ADA için yeni bir zirveydi. ADA bugün, 87 milyar dolarlık piyasa değeri ile Bitcoin ve Ethereum‘dan sonra üçüncü sırada geliyor.

Ourobos adı verilen bir proof-of-stake protokolü kullanan Cardano, 2015 yılında Ethereum’un kurucularından Charles Hoskinson tarafından kuruldu. Projenin piyasaya çıkış tarihi ise, bundan üç yıl önce, 27 Eylül 2017 tarihindeydi. Cardano’nun ICO’su, 2016 yılının Aralık ayında yapıldı ve bu ICO’da 62 milyon dolar toplanmıştı. ICO sırasında, 1 ADA 0.0024 dolar karşılığında satılmıştı. Bu arada Cardano’nun coin’i ADA, ismini ünlü matematikçi Ada Lovelace’dan alıyor.

➤ Cardano’da neler olacak? Alonzo ile ilgili merak edilenler için videoya göz atmayı unutmayın!

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl