Aeternity, son bir haftada yüzde 100’den fazla değerlendi

Ethereum tabanlı bir ERC20 token'ı olan Aeternity, bugün gün içinde yüzde 50'den fazla değer kazanarak neredeyse 6 dolara ulaştı ve yayın sırasında 5 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Tüm gözler Cardano (ADA) ve EOS (EOS) gibi popüler altcoin’lerin meteorik artışlarda olduğundan daha az popüler bağımsız Blockchain projesi Aeternity’deki (AE) artış, pek dikkat çekmedi.

Ethereum tabanlı bir ERC20 token’ı olan Aeternity, bugün gün içinde yüzde 50’den fazla değer kazanarak neredeyse 6 dolara ulaştı ve şu sıralar 5 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Aslında Aeternity’de geçen haftadan bu yana istikrarlı bir artış profili var. Yükseliş momentumu, bundan 3 gün önce 2.3 dolardan başlamıştı. Piyasa değeri olarak 1 milyara ulaşan Aeternity, en büyük ilk 25 kripto para arasına girmeyi başardı.

Haftalık performansta EOS ve TRON’dan daha etkileyici

AE, hafta başında 2.3 dolardan işlem görüyordu. Bu, haftanın son gününe kadar yüzde 100’den fazla artış olduğunu gösteriyor. Bu bağlamda sırasıyla yüzde 88 ve yüzde 64 oranında değerlenen EOS ile TRX’i açık bir şekilde geride bıraktı.

Bu artış neden?

Aeternity’de bu etkileyici artışın nereden kaynaklandığına dair net bir bilgi yok. Projede öne çıkan bir gelişme 30 Nisan’dan önce ana ağın yayınlanacağı bilgisi. EOS’ta da ana ağın yayına girmesi beklenirken yaşanan artış göz önüne alındığında AE’nin yükselişi buna bağlanabilir. Ek olarak AE’nin Coinbase’e eklenebileceği spekülasyonu dönüyor. Elbette tüm bunların yalnızca varsayım ve spekülasyondan ibaret olduğu unutulmamalı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl