Altcoin’lerde bu hafta ses getiren 5 büyük ortaklık

Kripto para projelerinin önemli iş birliklerine imza attığı bir hafta daha kapanıyor. Bu hafta göze çarpan 5 önemli ortaklık vardı.

grafik

Bitcoin’in yatay hareketliliği ve özellikle bazı altcoin’lerin devasa fiyat çıkışlarıyla geçen bir hafta daha sona eriyor. DeFi projeleri, hâlâ gündemin en sıcak konularının başında geliyor. Bununla birlikte bazı altcoin’ler de imza attıkları iş birlikleriyle fiyat artışları elde ettiler.

Pazartesi gününden bu yana ortaklıklara bakıldığında dikkat çekenler şöyle sıralanabilir:

Stellar x Samsung

Piyasa değeriyle en büyük kripto para projelerinden biri olan Stellar, Çarşamba günü Samsung ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Buna göre Stellar ağı, Samsung’un telefonlarında sunulan resmi kripto para cüzdanı Blockchain Keystore ile entegre edildi. Bu sayede Samsung kullanıcıları, Stellar’ın token’ı XLM’yi teknoloji devinin sunduğu resmi cüzdan ile telefonlarında güvenli bir şekilde saklama ve kullanma olanağı bulabilecekler.

Waves x Microsoft

Waves’in kurumsal kolu Waves Enterprise, Microsoft Rusya ile beş yıllık bir iş birliği anlaşmasına imza attı. Microsoft Rusya’dan Waves için övgülü ifadeler kullanıldı. Perşembe günü duyurulan anlaşma kapsamında tarafların Blockchain’i endüstriyel varlıkların tokenizasyonunun yanı sıra yeni tedarik zinciri çözümleri için kullanmak istediği kaydediliyor. Endüstriyel varlık terimi, ağır makinelerden temel ofis ekipmanlarına kadar her şeyi kapsıyor.

Açıklamaya göre Waves Enterprise, Microsoft Azure Pazaryerine eklenecek ve böylece Waves Enterprise ürünleri, Microsoft küresel bulut ekosisteminde sadece Rusya’da değil, dünya çapında geniş bir şirket yelpazesinde kullanılabilir hâle gelecek. Ek olarak Waves Enterprise, Microsoft Azure Stack Hub’a dahil edilecek. Waves Enterprise ile Microsoft, Waves Enterprise’ın Blockchain altyapısı ile entegre edilecek Azure analitik araçlarına dayalı bir bulut hizmeti de geliştirmeyi hedefliyor.

Brave x Gemini

Çarşamba günü bir başka önemli gelişme daha yaşandı. ABD’nin ve dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri lan Gemini, Blockchain tabanlı internet tarayıcısı Brave ile entegre edildi. Brave kullanıcıları, böylelikle tarayıcılarından kolay bir yolla kripto para alıp satabilecek ve saklayabilecekler.

Brave tarayıcı, kullanıcılarını reklam görmeyi kabul etmeleri karşılığında kendi kripto parası BAT ile ödüllendiriyor. Dileyen Brave’i reklamsız olarak kullanabildiği gibi BAT ile de içerik yaratıcılarına bağış yapabiliyor.

Aave x 3 Arrows Capital – Framework Ventures

Bu bir ortaklıktan ziyade aslında stratejik bir yatırım ancak kayda değer. DeFi ve kripto para dünyasının yükselen yıldızı Aave (LEND), yılın başından bu yana %3576 değer kazandı. Hızla büyüyen projeye girişim sermayesi şirketleri Framework Ventures ile Three Arrows Capital’in 3 milyon dolar değerinde yatırım yaptıkları bildirildi. Çarşamba günü duyurulan gelişmeye göre, bu şirketler LEND token’larını 0.10 dolar fiyatla aldılar. Daha sonrasında yükselişe geçen LEND, bugün 0.32 dolardan işlem görüyor. Bu iki şirketin yatırımının şimdiden 3’e katlandığını söylemek mümkün.

Framework Ventures, DeFi ekosistemindeki en aktif yatırımcılar ve likidite sağlayıcılarından biri. Three Arrows Capital ise OTC lending pazarındaki en büyük oyuncular arasında.

Fusion x Chainlink

Kripto para sektöründen bir başka iki oyuncu güçlerini birleştirme kararı aldı. Blok zincirlerinin birlikte çalışabilirliğine odaklanan Fusion, Chainlink Fiyat Referans Verilerinin entegrasyonunu duyurdu. Gelişme sonrasında Fusion’ın fiyatı yüzde 30’un üzerinde değer kazandı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl