Altcoin fonlarına sermaye girişi artıyor: ADA, SOL ve DOT dikkat çekti

Son aylarda Bitcoin karşısında güçlü duruşlarıyla dikkat çeken altcoin'lerin yatırım fonlarına da yeni sermaye girişleri olmaya devam ediyor. Cardano odaklılar başta olmak üzere birçok dijital varlık fonunun ciddi yeni yatırım aldığı görülürken Bitcoin fonlarındaki çıkışlar ise sürüyor. Solana ve Polkadot'taki yükseliş de dikkat çekiyor.

Dijital varlık yatırımları yönetim şirketi CoinShares’in son raporuna göre; Bitcoin yatırım ürünleri üst üste 8. haftada da çıkış gördü ve bu haftaki rakam 3.8 milyon dolara ulaştı. Bitcoin’de son 16 haftanın 14’ü de çıkışlara sahne oldu. 27 Ağustos günü sona eren haftada, tüm kripto para fonları 31.5 milyon dolarlık yatırım girişi sağlarken Ethereum ve Cardano ise başı çektiler. Fonlara olan girişler, çıkışlardan 24.1 milyon dolar daha fazlaydı.

Altcoin fonları, yönetim altındaki toplam kripto paraların şu an yüzde 32’sini temsil ediyor. Bu rakam Mayıs ortasındaki %35’lik rekor seviyenin hemen altında… 2018’in başındaki büyük altcoin rallisinde de %30’lara varan oranlar görülmüştü.

Cardano fonlarına büyük miktarda giriş

Alonzo hard fork’una hazırlanan ve son bir ayda 2 kattan fazla bir yükseliş yaşayan Cardano’nun fonlarına da son bir haftada 10.1 milyon dolarlık giriş oldu. Yani Cardano’daki müthiş fiyat artışı, 3. en büyük kripto paranın fonlarına da yansımış durumda. ADA’nın piyasa payı da bu artışla beraber % 0.15’e çıktı. Cardano fonlarında ay başından bu yana yaşanan giriş 18.7, yılbaşından bu yana görülen giriş ise 55 milyon dolar.

Ethereum fonlarına olan giriş ise son bir haftada 17 milyon dolardı. Ethereum ayrıca dijital varlık fon piyasasının da tek başına yüzde 25’lik kısmının sahibi…

Solana, Bitcoin Cash’i geçti!

Son haftaların yükselen yıldızı Solana fonlarında bu hafta 2.7 milyon dolarlık, Polkadot fonlarında ise 1,5 milyon dolarlık giriş görüldü. Solana ayrıca yönetim altındaki varlık değeri bakımından da (15.7m dolar), bir zamanların önemli kripto parası Bitcoin Cash’i (15m dolar) geride bıraktı.

Grayscale şirketi ise yönetimi altındaki 42 milyar 245 milyon dolarlık kripto para ile bu anlamda açık ara lider konumda.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl