Amber Group, karbon kredisi token’ı MCO2’den 2 milyon dolarlık alım yaptı

Amber Group sponsorluğunda

Önde gelen kripto para alım satım ve teknoloji şirketi Amber Group, karbon kredilerini token’laştıran dünyanın ilk ve en büyük çevre platformu olan iklim teknolojisi şirketi Moss Earth ile stratejik bir ortaklığa vardı. Anlaşma kapsamında Amber Group, 250 bin ton karbon salınımını denkleştirecek değerde MCO2 token’ı satın aldı. Bu miktar, 280 bin BTC işleminin yaratacağı karbon salınımını denkleştirmeye yetiyor.

Amber Group’un kurucusu ve CEO’su Michael Wu, “İklim değişikliği, günümüzün temel sorunudur. Moss Earth ile yaptığımız güç birliği, karbon nötr ticari etki hedefimizin önemli bir ayağını ve yakında açıklayacağımız uzun vadeli karbon negatif taahhüdüne giden yolu oluşturacaktır. Amber Group’un 2017 yılında faaliyetlerine başlamasından bu yana, karbon ayak izimizi denkleştirmeye, kullanıcılarımıza bu taahhüt doğrultusunda hareket etme seçenekleri sunmaya ve nihayetinde yayılan karbonu ortadan kaldırmaya yönelik çalışacağız.” şeklinde konuştu.

Bu taahhüdün yerine getirilmesi konusunda çok önemli bir adım olarak Amber Group, herkese işlemleriyle ilişkili karbon ayak izini denkleştirme fırsatı sunacak. Bu, Moss’un MCO2 token’ı vasıtasıyla sağlanacak. Moss’un 2020 yılının Mart ayında piyasaya sürdüğü MCO2, bir karbon kredisine eşit. Bu token, bir ton karbondioksitin atmosfere yayılmasının önlendiğini doğrulayacak şekilde işlev gören bir dijital varlık. Sertifikasyon süreci ve MCO2 token’larının basılması yoluyla fonlar, Amazon’daki koruma projelerine gönderiliyor. Moss’un kurucusu ve CEO’su Luis Adaime, “Amber Group gibi saygın bir fintek unicorn’unun iklim değişikliğine karşı mücadeleye destek vermesi nedeniyle çok heyecanlıyız ve Amber Group’un bunu MCO2’yi onaylayarak yapmayı seçmesinden onur duyuyoruz.” dedi.

Wu, sözlerinin devamında dünyanın büyük bir acil durumla karşı karşıya olduğunu belirterek “İşletmeler, insanlığın ortak hedeflerine katkı sağlamak üzere sorumluluk almalı ve paydaşlarına yardımcı olmalıdır. Hızla büyüyen küresel bir fintek unicorn’u olarak iklim değişikliğiyle mücadelede öncü bir rol alarak kullanıcılarımızı bu ulvi ve tartışılmaz hedeflere katkıda bulunmaya teşvik etmek yükümlülüğümüzdür.” ifadelerini kullandı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl