Balina adresleri, Litecoin biriktiriyor: LTC/BTC tarihi diplerde

Kripto para analitik şirketi Santiment, Litecoin’deki balina adreslerinin geçtiğimiz 15 hafta içerisinde önemli miktarda LTC biriktirdiğini bildirdi.

Paylaşılan veriler, 10 bin ila 1 milyon LTC tutan bu adreslerin 2017’den bu yana 15 hafta ile en uzun biriktirme dönemi içerisinde olduğunu gösteriyor. Adreslerin bu dönemde toplam LTC arzının yüzde 5 kadarını cüzdanlarına eklediği belirtildi.

Kaynak: Santiment

BTC cinsinden tarihin en düşük seviyelerinde

Litecoin fiyatı, BTC cinsinden 2017’nin başlarından beri görülmemiş dip seviyelerde seyrediyor. Fiyat, 0.003 BTC’ye kadar geriledi.

Litecoin, geçmişte Bitcoin’in test ağı olarak önemli bir işlev gördü. Örneğin Bitcoin, SegWit’e geçmeden önce Litecoin’e entegre edilmişti. LTC, bir dönem “Bitcoin’in gümüşü” olarak da adlandırılıyordu.

Litecoin öte yandan geçtiğimiz aylarda Walmart’ın Litecoin’i alışverişlerde kabul edeceğine dair sahte bir haberin resmi Twitter hesabından paylaşılmasıyla itibar kaybetti. O sırada LTC fiyatı ciddi bir yükseliş yaşamış, haberin sahte olduğunun anlaşılmasıyla da sert şekilde düşmüştü.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl