Biden yönetiminden Bitcoin toplantısı: Katılımcılara tarih verildi

Joe Biden, Donald Trump'ın kripto hamlelerine karşılık vermeye devam ediyor. Kripto paralarla bağış kabul etmek için hazırlık yapan Biden yönetimi, şimdi de Bitcoin ve blok zincirini odağına alan bir toplantıda ilgili taraflarla bir araya gelecek.

Donald Trump, seçim günü yaklaştıkça kriptoya yönelik adımlarına hız verirken rakibi Joe Biden da karşı hamlelerine devam ediyor. Son olarak Biden yönetiminden yetkililer, temmuz ayının başında düzenlenmesi kararlaştırılan bir yuvarlak masa toplantısında ilgili taraflarla bir araya gelerek Bitcoin ve blok zincirini konuşacak.

Bitcoin Magazine‘in haberine göre, toplantıya Kaliforniya’nın Silikon Vadisi’ni de içine alan 17. bölgesini temsil eden demokrat Kongre Üyesi Ro Khanna ev sahipliği yapacak. Washington DC’de düzenlenecek toplantıya Biden yönetimi yetkililerinin yanı sıra Temsilciler Meclisi ve Senato yetkilileri ile Amerikalı iş insanı Mark Cuban katılacak. Toplantının ABD’de Bitcoin ve blok zinciri inovasyonunun sağlanmasına yönelik olduğu kaydedildi.

Khenna’nın çalışma ofisinden yapılan açıklamada, planlanan toplantının politika yapıcılar ve blok zinciri sektöründeki inovasyon liderleri arasında bugüne kadarki en önemli toplantı olacağı vurgulandı.

Kripto sektöründen yana tutumuyla bilinen Khanna, kripto paraların düzenlenmesinde Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yetkisini sınırlarken CFTC’ye ağırlık veren FIT21 tasarısını desteklemişti.

Öte yandan kendisi de bir kripto para yatırımcısı olan ünlü milyarder Mark Cuban, son haftalarda Biden yönetimine yaptığı eleştirilerle dikkat çekiyordu. Cuban, geçen hafta, Biden’ın kripto politikası nedeniyle seçimi kaybedebileceğini iddia etmişti. Başarılı girişimci, “Biden, Gensler ile kriptocu seçmenler arasında seçim yapmalı. Aksi takdirde bu, Beyaz Saray’ı kaybetmeye mal olabilir.” ifadelerini kullanmıştı.

Donald Trump ise kriptoya tam destek veriyor. Başkanlığı döneminde Bitcoin karşıtı açıklamalarıyla bilinen Trump, yeniden aday olduğu bu seçim döneminde ise aksi yönde bir tutum sergiliyor. Başkan adayı, geçen ay düzenlenen bir kongredeki konuşmasında, “Biden’ın kriptoyu yok etme operasyonuna son vereceğim. Kripto ve Bitcoin’in geleceğinin ABD’de yazılmasını sağlayacağım.” açıklamasında bulunmuştu. Kampanyası için kripto paralarla bağış kabul etmeye de başlayan Trump, geçtiğimiz günlerde ise Bitcoin madencilik şirketlerinin yetkilileriyle bir araya gelmişti.

Son olarak, Biden’ın da kripto para üzerinden bağış almak için çalışma başlattığı yazıldı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl