Binance ve Binance TR aynı mı? Hayır değil! Farkları nelerdir?

Daha önce hem Binance TR nedir hem de Binance nedir yazılarımızda bu iki borsadan bahsetmiştik. Peki Binance ve Binance TR aynı mı? Aslında Binance ve Binance TR sahipleri aynı olan iki farklı borsa diyebiliriz. Birbirine benzer birçok özellik mevcutken farklı olan birçok özellik de mevcut. Gelin şimdi Binance ve Binance TR’nin farklı olan özelliklerini inceleyelim. Öncelikle belirtmekte fayda var: Binance TR, 2020 yılında Binance.com tarafından Türkiye’de kurulan bir kripto para borsası. Yani Binance TR’nin sahibi Binance. Peki neden aynı değil?...

Binance ve Binance TR aynı mı?

Daha önce hem Binance TR nedir hem de Binance nedir yazılarımızda bu iki borsadan bahsetmiştik. Peki Binance ve Binance TR aynı mı? Aslında Binance ve Binance TR sahipleri aynı olan iki farklı borsa diyebiliriz. Birbirine benzer birçok özellik mevcutken farklı olan birçok özellik de mevcut. Gelin şimdi Binance ve Binance TR’nin farklı olan özelliklerini inceleyelim.

Öncelikle belirtmekte fayda var: Binance TR, 2020 yılında Binance.com tarafından Türkiye’de kurulan bir kripto para borsası. Yani Binance TR’nin sahibi Binance. Peki neden aynı değil?

Binance global bir borsa

İki borsanın farklı olmasının en büyük sebebi Binance TR’nin sahibi olan Binance, global bir borsa ve onlarca ülkeden yüz milyondan fazla kayıtlı üyesi bulunuyor. Binance’in aksine, Binance TR ise sadece T.C. vatandaşlarına hizmet veren yerel bir kripto para borsası.

Binance’e TL yatırma ve çekme

Binance’e TL yatırma ve çekme gibi bir seçenek ne yazık ki mevcut değil. Ancak Binance TR’de 7 gün 24 saat boyunca TL yatırma ve çekme işlemleri aktif. Kendi adınıza açılmış bir banka hesabına sahip olduğunuz sürece Binance TR’ye para yatırabilirsiniz ve çekebilirsiniz.

İşlem çifti sayısı

Binance, Binance TR’ye kıyasla daha geniş bir kitleye hitap ettiği için işlem çifti sayısı oldukça fazla.

Coin sayısı

İşlem çifti sayısında olduğu gibi coin sayısı da Binance’de Binance TR’ye kıyasla oldukça fazla.

Kripto Para Listelemeleri:

Binance dünya genelinde popüler olan ve talep gören yüzlerce kripto parayı listeler. Bu kripto paraların birçoğu globalde tanınırlık kazanmıştır.

Yasal düzenlemeler

Binance: Farklı ülkelerin yasal ve düzenleyici gerekliliklerine uyum sağlamak amacıyla global bir yapıya sahiptir.

Binance TR: Türkiye’nin kripto para piyasasıyla ilgili yasal ve düzenleyici gerekliliklerine odaklanır.

Kaldıraçlı ve vadeli işlemler

Binance global bir kripto para borsası olması sebebiyle birçok gelişmiş özelliğe sahip. Bunlar arasında kaldıraçlı ve vadeli işlemleri söyleyebiliriz.

Launchpad / Launchpool / Staking

Yazının genelinden de anlayacağınız üzere Binance’in global versiyonunda birçok farklı ve kripto para dünyasının birçok alanına hitap eden özelliği bulunuyor. Launchpad, launchpool ve staking

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl