Binance yöneticisi: Türkiye’deki enflasyon bizim için fırsat

Binance borsasının Asya'dan sorumlu yöneticisi verdiği bir demeçte Türkiye'deki enflasyon ile Filipinler'deki GameFi ilgisinin kendileri için önemli fırsatlar oluşturduğunu söyledi.

Dünyanın en büyük borsası olarak görülen ve her geçen gün birçok ülkeyle önemli anlaşmalar imzalayan Binance borsasının Asya faaliyetlerinden sorumlu yöneticisi Gleb Kostarev, Türkiye hakkında konuştu.

“İnsanlar  Türkiye’de dolar ve euronun yanında kriptoyu da seçti”

Forkast’e verdiği röportajda Türkiye ve Filipinler’deki kripto para adaptasyonuna vurgu yapan Kostarev şu ifadeleri kullandı:

“Özellikle regülasyonlar konusunda önemli adımlar attığımızı herkes görüyor. Özellikle Asya tarafında önemli potansiyeller görüyoruz. Örnek olarak Filiğinler GameFi konusunda çok ilerledi. Ülkede bu konuda çok büyük bir ilgi var. Bizim için de önemli bir piyasa var. Bazı şirket alımlarını tamamlamak üzereyiz. Türkye’de de çok büyük bir piyasa var. İnsanlar enflasyona karşı koruma olarak sadece dolar ve euroyu değil, aynı zamanda kripto paraları da seçtiler. Bunlar bizim için çok büyük fırsatlar”

“Biz bir Çin şirketi değiliz”

Kostarev ayrıca Hindistan’ın da büyük bir potansiyel barındırdığını ancak oradaki hükumetin şu an kriptoya düşmanca bir tavır sergilediğini belirtti. Özellikle Batı’da Binance’in hala bir Çin merkezli şirket olarak bilindiğini belirten yönetici, “CEO’muz CZ bunu aslında defalarca söyledi. Kendisi Çin doğumlu ama Kanada’da büyüdü ve Binance’in Çin’de hiçbir şirketi bulunmuyor” dedi.

Binance Asya sorumlusu Gleb Kostarev

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl