Bitcoin, 7 haftanın dip seviyesine düştü: 210 milyon dolarlık yıkım

Bitcoin, düşüşlerini yeni haftada da sürdürdü. Bir numaralı kripto para, 39 bin 431 dolara inerek 7 haftanın en düşük seviyesine geriledi.

ETF rüzgarı sona ererken Bitcoin de düşüşünü sürdürüyor. Piyasa değeriyle bir numaralı kripto para, akşam saatlerinde 40 bin doların da altına gerileyerek 39 bin 431 dolara indi.

Bitcoin, en son bu seviyede işlem gördüğünde tarih 3 Aralık 2023’tü. Böylece kripto para, 7 haftanın en düşük seviyesine gerilemiş oldu.

Bitcoin’deki düşüşü, diğer kripto paralar daha sert değer kayıplarıyla izledi. En büyüklerden Ether 2 bin 305, BNB 303 ve SOL ise 82 dolara demir attı.

Piyasadaki satış dalgası, yükseliş yönünde pozisyon alanların milyonlarca dolar zarar etmesine yol açtı. Son 24 saatte bu şekilde 210 milyon dolarlık pozisyon zararla kapatıldı.

Düşüşlerin görünen sebebi ne?

Düşüşlerde Grayscale’den çıkan Bitcoin’lerin etkili olduğu düşünülüyor. ETF’lerin onaylandığı zamandan bu yana Grayscale’e ait cüzdanlardan Coinbase’e 66 binden fazla BTC gönderildi. Bunların bir kısmının ise FTX’in Grayscale ETF’indeki hisse satışlarının karşılığı olduğu iddia edildi. Öte yandan Terraform Labs’ın iflas başvurusu yapması da düşüşlerde etki yarattı. Sabah saatlerinde gelen bu haber, Bitcoin’in 41 bin doların altına inmesine yol açtı.

Bitcoin, TSİ 22.55 itibari ile 39 bin 750 dolardan alıcı buluyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl