Bitcoin, ABD endekslerindeki geri çekilme ile sert düştü

Piyasa değeriyle en büyük kripto para Bitcoin, 43 bin 500 dolara kadar çıkış yakaladığı günün ardından TSİ 01.00 itibari ile 41 bin doların altına sarktı.

40 bin 959 dolara kadar gerileyen Bitcoin, böylece son 11 günün en düşük seviyesini gördü.

Bitcoin’deki düşüş, ABD endekslerinde görülen geri çekilmeyle paralel geldi. Dow Jones, Nasdaq ve S&P500, günü kayıpla kapattı. Dow Jones yüzde 0.90, Nasdaq 100 yüzde 1.34 ve S&P500 ise yüzde 1.10 oranında düştü.

Netflix hisselerinde yüzde 20 düşüş

Öte yandan Nasdaq 100’de bulunan Netflix, yaklaşık yüzde 20 oranında düşüş yaşadı. Netflix’teki bu hızlı değer kaybı, abone büyümesinin beklentilerin altında kalmasıyla geldi. Dünya çapında 221.8 milyon abonesi olan Netflix, 2021’in dördüncü çeyreğinde 8.2 milyon aboneye daha ulaştı ancak bu rakam, 8.5 milyonluk beklentinin altında kaldı. Şirket, 2022’nin ilk çeyreği sonunda 224.3 milyon aboneye sahip olacağını öngördüğünü bildirdi ve bu da analistlerin beklentilerinin altında.

Gözler yaklaşan Fed faiz kararında

Bu arada piyasa önümüzdeki günlerde FOMC toplantısının ardından Fed’in faiz kararını bekliyor. Fed’in toplantı sonrası 26 Ocak’ta yapacağı açıklamada, faiz artırımına yönelik verebileceği sinyaller piyasanın gidişatı için kritik önemde olacak.

Öte yandan dün Rusya Merkez Bankası, ülke sınırları içerisinde hem kripto para işlemlerinin hem de madenciliğinin tamamen yasaklanmasını teklif etti. Banka, kripto paralar için “dolandırıcılık ve piramit şeması” tanımını yaparken piyasaya ciddi bir tehdit olduklarını savundu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl