“Borsa çökecek” diyen Robert Kiyosaki: Altın ve Bitcoin alın

Amerikalı yazar ve yatırımcı Robert Kiyosaki, ABD'nin iflas ettiğini belirterek "Kendinizi kurtarın. Lütfen daha fazla gerçek altın, gümüş ve Bitcoin satın alın." dedi.

‘Zengin Baba, Yoksul Baba’ kitabının yazarı, ünlü iş insanı ve yatırımcı Robert Kiyosaki, ABD’de emlak piyasası ve borsanın çökmeye hazır durumda olduğunu öne sürdü. Kiyosaki, X’teki 2.5 milyon takipçisine altın, gümüş ve Bitcoin almalarını tavsiye etti.

Kiyosaki, “Her şeyin balonu, hisse senetleri, tahviller ve emlak piyasası çöküşe hazır. ABD’nin borcu her 90 günde 1 trilyon dolar artıyor. ABD iflas etti. Kendinizi kurtarın. Lütfen daha fazla gerçek altın, gümüş ve Bitcoin satın alın.” ifadelerini kullandı.

Ünlü yazar ayrıca Bitcoin’in 2.3 milyon dolara ulaşacağına inandığını belirtti.

S&P 500 ve Nasdaq Composite endeksleri, bu yıl rekor seviyelere yükseldi. Borsa, yapay zeka trendi ve Fed’in önümüzdeki aylarda faiz oranlarını düşürmeye başlayacağı beklentisiyle yükseldi. Şimdi ise güçlü enflasyon verileri ve büyüyen istihdam piyasası, Fed’in faiz oranlarını bir süre daha yüksek seviyede tutacağına dair korkuları artırdı. Analistler, bu durumun tahvil getirilerini artırarak borsayı olumsuz etkileyebileceğini düşünüyor.

ABD’nin ulusal borcu ise 34 trilyon 645 milyar dolara ulaştı.

Robert Kiyosaki, Amerikalı bir iş adamı, yatırımcı ve yazar. En çok bilinen eseri, kişisel finans ve yatırım konularında rehberlik sağlayan “Rich Dad Poor Dad” (Zengin Baba Yoksul Baba) adlı kitabı. Kitap, 1997 yılında yayımlandı ve o zamandan beri milyonlarca kopya satarak birçok dile çevrildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Arthur Hayes’den Bitcoin halving tahmini: Her zaman tersi olur

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl