Bitcoin balina cüzdanı 10 yıl sonra aktif oldu: 3 adrese transfer

Çarşamba günü yaklaşık 9.5 senedir hareketsiz durumdaki bir cüzdandan 2 bin 71 BTC’lik çıkış olmasının ardından bugün de 10 yıldır aktif olmayan bir başka cüzdandan 279 BTC çıktı.

Yaklaşık 7.8 milyon dolar değerindeki bu BTC’ler, 3 yeni adrese paylaştırılarak transfer edildi. Cüzdanda ise toplamda 1128 BTC bulunuyor ve bunlar, 2012 yılının ekim ayı ile 2013 yılının mayıs ayı arasında alındı. Lookonchain’in aktardığına göre, o dönemde Bitcoin fiyatı sırasıyla 12 ve 195 dolardı.

1128 BTC bulunan ve 10 yıldan uzun bir süredir hareketsiz olan cüzdandan bugün 279 BTC transfer edildi.
İlgili cüzdan, bu Bitcoin’leri 2012 ila 2013’te almıştı.

10 yıl sonra gelen hareketin nedeni belirsiz

Cüzdanından yıllar sonra çekim yapan bu kişinin ana motivasyonu belli değil ancak bazı uzmanlar son günlerde, eski tarz cüzdanlardan fonların çalındığını ve bundan korkan bazı erken dönem yatırımcılarının da fonlarını yeni cüzdanlara çektiğini iddia ediyorlar. Çalınan kripto paraların içinde sadece Bitcoin’in değil, Ethereum da dahil birçok kripto paranın ve NFT’lerin de olduğu iddia ediliyor ancak bu durum hala tam anlamıyla doğrulanabilmiş değil.

Cüzdanlardan çekilen fonların, şifrelenmedeki teknik bir hatadan kaynaklanmadığı ve bazı bireylerin kişisel verilerinin ele geçirilmesi vasıtasıyla çalındığına yönelik iddialar da mevcut…

Dolayısıyla bu balina da, fonlarını güvenli tutmak adına birkaç cüzdana bölmek istemiş olabilir.

Bir hafta önce 31 bin doları gören Bitcoin, o günden bu yana düşüş eğiliminde. Bir numaralı kripto para, 27 bin 815 dolara kadar geri çekildi. Bitcoin, TSİ 16.15 itibari ile 28 bin 200 dolar seviyesinde.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl