Bir gecede kepenk indiren Bitcoin borsası, müşterilerinin paralarıyla kaçtı

Polonya'nın en büyük kripto para borsalarından Coinroom'un operasyonlarını durdurarak müşterilerinin paralarıyla kaçtığı bildiriliyor.

Cointelegraph’ın yerel haber organı Money.pl’den aktardığına göre, Polonya merkezli kripto para borsası Coinroom, faaliyetlerini durdurdu ve müşteri fonlarıyla beraber gözden kayboldu.

Coinroom’u kullanan bir okuyucusundan e-posta alan Money.pl, borsanın bir gecede kepenk indirdiğini ve Nisan ayında müşterilerine ait paralarla kaçtığını yazdı. Bazı kullanıcılar, borsada bulunan hesaplarında 60,000 zloty’ye kadar (yaklaşık 15,800 dolar) para olduğunu söylüyor.

Operasyonlar durdurulmadan önce Coinroom’un müşterilerine sözleşme feshi hakkında bilgi içeren e-postalar gönderdiği ifade ediliyor. Borsa müşterilerinin kullanıcıların imzaladığı Coinroom kurallarına uygun olarak paralarını çekmek için sadece bir günleri vardı. Bununla beraber, müşterilerin bazıları, paralarının sadece bir kısmını alabildiklerini, birçoğu da hiç alamadıklarını iddia ettiler.

Kullanıcılardan biri Money.pl’ye yaklaşık 15,000 dolar değerinde 2 BTC kaybettiği anlattı. Bir diğer kullanıcı, “E-postayı aldıktan sonra ikinci gün Coinroom’un merkezine gittim. Resepsiyondaki kadın içeri girmemi istemedi ve ofiste kimsenin olmadığını söyledi. Şirketten birini arayarak bilgilerimi bırakmamı istedi fakat kimse benimle iletişim kurmadı.” dedi.

Borsanın kapanmasının ardından resmi Twitter hesabını da tamamen sildiği görülüyor. Coinroom, milyonlarca dolarlık işlem hacmine sahipti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl