Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Çok sayıda Bitcoin cüzdanı uyanıyor

Flipside Crypto'nun raporuna göre, geçtiğimiz 2 haftada, içinde Bitcoin bulunduran çok sayıda cüzdan aktif hale geldi. Şirketin kurucu ortağı, "Bu sefer daha geniş tabanlı bir hareket var. Çok sayıda küçük cüzdan uyanıyor." diyor.

Bloomberg’de yer alan haberde Boston merkezli piyasa istihbarat firması Flipside Crypto’ya göre, geçtiğimiz iki haftada, içinde Bitcoin bulunduran çok sayıda dijital cüzdan aktif hale geldiği bildirildi.

Firmanın bulgularına göre, genellikle tüm Bitcoin’lerin %40 – %50 arasındaki bir oranı 1 aydan 6 aya kadarlık bir süre zarfında aktif olmayan cüzdanlarda bulunurken, bu oran 15 Mart’tan beri ortalama olarak %10’a düşmüş durumda.

Aktif olmayan cüzdan sayısındaki değişim

Flipside’ın kurucu ortağı ve veri bilimi başkanı Eric Stone, bu oranları şöyle değerlendiriyor:

“Eğer kripto paralara iyimser yaklaşan biriyseniz, bu iyi bir haber. Bitcoin satın alma fikrine ısınan çok sayıda insan var. Çoğu zaman büyük fiyat hareketlerinin sorumlusu balinaların pozisyon değiştirmesidir. Mesela geçtiğimiz sonbaharda Bitcoin’in %40 düşmesi bunun sonucuydu. Bu sefer daha geniş tabanlı bir hareket var. Çok sayıda küçük cüzdan uyanıyor.”

Flipside’ın diğer bir kurucu ortağı ve aynı zamanda CEO’su olan Dave Balter’in bu konudaki yorumu ise şöyle:

“Bu hareketi Ekim ayındaki birkaç balina hareketinden çok daha geçerli görüyoruz. Şu anki durum muhtemelen Bitcoin algısında önemli bir değişikliğe işaret ediyor.”

Son 2 günde yaklaşık %30 değer kazanan Bitcoin, şu anda 5,300$’ın üstüne çıkma mücadelesi veriyor.

→ SEC, 6 AYDIR ÜZERİNDE ÇALIŞTIĞI KRİPTO PARA KILAVUZUNU YAYINLADI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl