13 yıldır hareket etmeyen iki Bitcoin cüzdanı yıllar sonra aktif oldu

Bitcoin 31 bin doları zorlarken şu sıralar düşüş trendinde ve 30 bin doların biraz üzerinde seyrediyor. Haziran ayında kripto para sektöründe yaşanan son gelişmelerin ardından bireysel yatırımcıların kafası tamamen karışmış durumda. Bilindiği üzere balinaların eğilimleri de gelecekteki fiyat hakkında net sinyaller veriyor. Bugün TSİ 03.43’te (26 Haziran) uzun zamandır hareketsiz kalan cüzdanların yıllar sonra aktif hale gelmesi dikkat çekti.

13 yıllık hareketsizliğin ardından, toplamda 3 milyon dolarlık BTC bulunan cüzdanlardan transfer işlemi yapıldı. Her biri 50 BTC içeren ve 2010 yılından kalma iki cüzdandaki bu BTC’ler, farklı cüzdanlara aktarıldı.

İki cüzdandan toplamda 3 milyon dolarlık BTC, 13 yıl sonra farklı cüzdanlara aktarıldı. O cüzdanlardan biri.

İşlemlerin arkasında ne var?

Bu transferlerin ardındaki motivasyonlar belirsizliğini koruyor. Muhtemel nedenler ise BTC’lerin satış amaçlı borsalara aktarılması veya cüzdan değişikliği.

Bir Blockchain analisti ve geliştirici olan Dr. Kirill Kretov, konuya ilişkin Decrypt‘e yaptığı değerlendirmede, 2010’da çıkarılan bu BTC’lerin muhtemelen o dönem teknolojiyi deneyen bilgisayar uzmanlarına ait olduğunu söyledi. “Bu tür eski adreslerin arkasında eşsiz bir kripto anarşi ve teknoloji öncülüğü ruhu var.” diyen Kretov, dikkat çekici bir teoriden de söz etti. Kretov, eski balina cüzdanlarının Bitcoin’in fiyatını yükseltme zamanı geldiğinde birbirlerine sinyal göndermek için BTC’leri hareket ettirdiğine dair bir teori olduğunu ifade etti:

“Bu cüzdan hareketleriyle ilgili fiyat grafiklerine notlar alan ve gelecekteki fiyatı tahmin etmeye çalışan araştırmacılar var. Şükür ki ben onlardan biri değilim.”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl