Bloomberg: Bitcoin teknik göstergeleri daha fazla düşüşe işaret ediyor

Bloomberg'de yer alan haberde Bitcoin teknik göstergelerinin daha fazla düşüşe işaret ettiği belirtildi. Bloomberg analisti McGlone, "Kurumlar 'Bir süreliğine bundan uzak durmak en iyisi olabilir' dediler" yorumunu yapıyor.

Bloomberg’de yer alan habere göre Bitcoin için zorlu bir yılın ardından teknikler, 2019’a iyi girmiyor.

En büyük kripto parayı güçlü bir satış trendi yakaladı. Directional Movement Index’e göre Bitcoin, Mayıs ayındaki 9,300 dolardan Temmuz’da 6,600 dolara düştüğü yıl ortasından beri en güçlü satış dalgasını yaşıyor.

Ek olarak negatif satış eğilimleri güçlendiğinde artan bir teknik gösterge olan Average Directional Index ya da ADX, Temmuz’dan beri en yüksek seviyesinde. Endeks, şu anda yaklaşık olarak 47’de bulunuyor ve eğer 50’nin üzerine çıkarsa bu 2018’de ilk kez yaşanacak.

 

Bloomberg Intelligence analisti Mike McGlone, bugünkü bir müşteri notunda Bitcoin ve diğer kripto paraların daha fazla gerilemesinin olası olduğunu ve bir numaralı kripto paranın 1,500 dolara yakın seviyelere düşebileceğini iddia etti. Bu, gerçekleşmesi halinde mevcut seviyeden yüzde 60’lık bir ek düşüş anlamına geliyor.

McGlone, sözlerinin devamında “Bitcoin’in bu seviyelere düşmesini önleyecek çok az şey var.” dedi. Analist daha sonra satışları diğer şeylerin yanı sıra özellikle Bitcoin Cash bölünmesi ve yıl sonu vergi hazırlıklarına bağlayarak yatırımcıların bir telaşla piyasadan çıkış yaptıklarını ifade etti.

McGlone, “Piyasada 2017 çılgınlığının tersine döndüğü klasik bir psikolojik aşamadayız. Bitcoin Cash çatallanması, teknolojinin çok yeni olduğunun sinyalini veren önemli bir tetikleyiciydi. Birbirlerini yok etmekle tehdit eden tehlikeli karakterler vardı ve kurumlar ‘Bir süreliğine bundan uzak durmak en iyisi olabilir’ dediler.” yorumunu yaptı.

Haber: Bloomberg

→ NEREDEYSE HER KRİPTO PARA ZİRVEDEN EN AZ %90 DÜŞTÜ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun