Bob Pisani: Bitcoin ETF’si için boşuna umutlanmayın

Wall Street'in deneyimli ekonomi muhabiri Bob Pisani, Bitcoin ETF'sinin SEC tarafından onaylanmasını beklemediğini söyledi.

Wall Street’in deneyimli ekonomi muhabiri Bob Pisani, dün CNBC’de CBOE’nin Bitcoin ETF’si başvurusunun ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) tarafından onaylanma olasılığı hakkında konuştu.

Pisani, “Bu konuda boşuna umutlanmayın. Ben onaylanmayacağını düşünüyorum.” dedi.

Daha sonra iddiasını açıklığa kavuşturan Pisani, “SEC Başkanı Jay Clayton ve SEC’in Bitcoin politikasından sorumlu adamla röportaj yaptım. Her ikisi de Bitcoin ETF meselesinin tümünde ‘yavaş davran’ yaklaşımına sahip olduklarını açıkça belirttiler. Clayton böyle bir risk almayacak.” şeklinde konuştu.

Pisani, ardından SEC’in talebi reddetmeyeceğini ama değerlendirme sürecini uzatacağını söyledi ve “Bu en az sürtünmeye neden olacak karar ve en olası yoldur. Daha önce dile getirdikleri manipülasyon iddiaları ile birlikte güvenlik endişeleri ve hırsızlık kaygılarını belirtecekler.” ifadelerini kullandı.

SEC, Bitcoin ETF‘si ile ilgili kararını en erken 16 Ağustos tarihinde açıklayacak. Kurum, bu süreyi 45 gün daha uzatabiliyor. Bu durumda kripto para yatırımcıları Eylül ayının son günleri ile Ekim ayının başını beklemeliler.

→ BITCOIN 8,000 DOLAR İLE SON İKİ AYIN EN YÜKSEK SEVİYESİNDE

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl