SEC’nin Bitcoin ETF retlerinin nedeni için “siyasi gündem” iddiası

Dijital Ticaret Odası kurucusu ve CEO’su Perianne Boring, FOX Business’a verdiği özel röportajda, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) 16 şirketin Bitcoin ETF başvurularını neden reddettiğini araştıran yeni bir rapor hakkında konuştu.

Boring, Dijital Ticaret Odası tarafından hazırlanan raporda SEC’nin ETF retlerinin büyük olasılıkla “daha büyük bir siyasi gündemden” kaynaklandığını aktardı.

“10 yılda her girişim durduruldu”

Programda 40 milyon Amerikalının kripto paraya sahip olduğunu dile getiren Boring, bu alana yatırım yapmanın getirdiği yeni risklerden bahsederken sektörde çok sayıda bireysel yatırımcının olduğunu ve 10 yılda düzenlenmiş ürünlerin piyasaya sürülmesi girişimlerinin her seferinde durdurulduğunu kaydetti.

SEC başkanının agresif politikası

SEC’yi misyonlarının tam tersini yönde hareket etmekle ve bu alanda faaliyet gösteren şirketlere karşı ayrımcılık yapmakla suçlayan CEO, “SEC neden Bitcoin ETF’lerini reddediyor?” sorusuna, “En iyi tahminimiz, bunun endüstrinin bir ETF’yi piyasaya sürmek için SEC’nin standartlarını karşılayamamasıyla pek ilgisi olmadığı. Ancak daha büyük bir siyasi gündemle çok daha fazla ilgisi olduğu yönünde.” şeklinde cevap verdi.

Boring, SEC Başkanı Gensler’in çok agresif bir politika yürüttüğünü vurgularken SEC’nin dijital ortamdaki yetkisini genişletmek istediğinin altını çizdi.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl