Uzmanlar, Bitcoin’in 2018 yolculuğu için ne dediler?

Bitcoin, 996$'la başladığı geçtiğimiz yılın fiyat yolculuğunu 20.000$'a ulaşarak taçlandırmıştı. Şimdi herkesin aklında şu soru var: 2018'de ne olacak?

Bitcoin, 996$’la başladığı geçtiğimiz yılın fiyat yolculuğunu 20.000$’a ulaşarak taçlandırmıştı. Yılın son birkaç günündeki yüksek volatiliteye karşın hala getirisine göre diğer tüm varlık sınıflarının büyük bir farkla önüne geçti.

Şimdi herkesin zihninde şu soru var: 2018 yılında Bitcoin ne olacak?

Bazı uzmanlar, 2018’de Bitcoin‘in rekor değeri olan 20.000$’ın 3 katından daha fazla büyüyeceğini öngörüyorlar.

Bitcoin.com’un kıdemli editörlerinden Mike Dumont, “Bitcoin, 2018 yılının Aralık ayına kadar 60.000$’a ulaşabilir.” diyor.

Medicalchain’in üst düzey yöneticilerinden Mohammed Tayeb de Dumont’a benzer bir görüşte. Tayeb, “Bitcoin önümüzdeki yıl sonunda 50.000 $’a ulaşabilir.” şeklinde bir tahmin yürütüyor.

Saxo Bank ise 2018 yılında Bitcoin’in vahşi dalgalanmalar yaşayacağı görüşünde. Banka, olası bir 60.000$’lık yükselişin ardından 1000$’a düşüş öngörüyor. Benzer bir şekilde kripto para girişimcisi Julian Hosp, Bitcoin’in 5000$’a düşeceğini ancak yine de 60.000$’a dokunacağını düşünüyor. Hosp, öncelikle hangi seviyeye ulaşacağı konusunda emin değil.

Bitcoin ve kripto para birimlerinin kaldıraçlı işlem borsası BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes ise yüksek volatilitenin Bitcoin hakkında daha fazla haber üretilmesini sağlaması nedeniyle olumlu yansıdığı görüşünde. Hayes, Bitcoin’in spekülatif bir varlık olduğunu ve insanların kaybetmeyi göze alabileceklerinden daha fazla yatırım yapmaması gerektiğini vurgulayarak 2018 yılında Bitcoin fiyatının 50.000$’a ulaşacağını tahmin ediyor.

Öte yandan Saxo Bank stratejisti Kay Van-Petersen, Bitcoin fiyatlarının önümüzdeki 6 ile 18 ay içerisinde 50.000$-100.000$ aralığına ulaşacağını söylüyor.

Son olarak sıra dışı yaşamı ve söylemleriyle dikkatleri üzerine çeken siber güvenlik uzmanı John McAfee de Bitcoin’in 2018’deki geleceği ile ilgili bir tahminde bulunmuştu. McAfee, söz konusu kripto para biriminin bu yıl on katına yükseleceğini öngörüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

4 yorums

 1. Ekrem Yanıtla

  Uzman arkadaşlara helal olsun. Çok yakın bir tahmin. 60 bin dolar demişler 2018 sonununda 3 bin dolara kadar iniyor

 2. oktay oz Yanıtla

  nasil katiliyoruz ve nasil isliyor

 3. Koin bey Yanıtla

  Sayın ahmet yıldırım ; btc çöp koin demişsiniz eth xrp daha iyi demişsiniz kabuğundan çıkıpta kabuğunu beğenmeyen salyangoz gibi btc varken bunlar daha armutta asitti onun farkında değilsiniz herhalde . Biraz yükseldi diye gerçekten işe yarıyor demek söyledikleriniz için gerçekten komik

 4. Ahmet Yıldırım Yanıtla

  Görüş beyan eden bu vatandaşların elinde yüklü BTC olduğundan panik halinde düşmesine engel olmak için açıklama yapıyorlar. BTC ilk çıkan coin olması dışında hiçbir anlam ifade etmeyen çöp bir coindir. Sahiplerinin şişirmesi ile halen yaşıyor. Normalde BTC alternatifi paralar dijital para işlemlerinde ETH borsası vb. gibi çıktıkça BTC sona daha yakın olacak. Şu anda vatandaş XRP alıp kardan satıp bozduruğ BTC döndüğü vb. diğer coinlerde de işlemler aynı şekilde BTC var. Zoraki zorlama ayakta tutulmaya çalışılıyor. Yoksa BTC ile ne bir şey alınır, ne para transferi yapılır ne de bir cacık olur. Benelimdeki tüm BTC’leri 75k seviyesinden eth ve ripple çevirdim haftalar önce. BTC çöptür. 2019 yılında değil 60 bin usd 12 bin usd olursa öpsün başlarına koysunlar.