Goldman Sachs, Bitcoin’deki rolünü saklama hizmetiyle genişletmeyi düşünüyor

Halihazırda Bitcoin türev ürünleri işlemlerinde yer alan ve tam teşeküllü bir kripto para ticaret masası başlatma hazırlığında olan Goldman Sachs, kripto paralardaki rolünü genişletmeyi düşünüyor. Şirket, kripto para fonları için bir saklama hizmeti de sunmayı planlıyor.

Bloomberg’de yer alan habere göre ABD’li yatırım bankası Goldman Sachs, kripto para fonları için bir saklama hizmeti sunmayı düşünüyor. Şirkette konuyla ilgili tartışmalar sürüyor ve bu hizmetin ne zaman sunulacağı konusunda bir zaman çizelgesi yok.

Goldman Sachs gibi diğer Wall Street şirketlerini peşinden sürükleyen bir kurumun kripto para fonları için güvenilir bir destek sağlaması, daha fazla yatırımcının dijital varlıklara yatırım yapmasının önünü açacak.

Goldman Sachs’ın bir temsilcisi, “Müşterilerin çeşitli dijital ürünlere ilgisine yanıt olarak bu alanda onlara en iyi nasıl hizmet edebileceğimizi araştırıyoruz. Bu noktada dijital varlık hizmetimizin kapsamı hakkında bir sonuca ulaşamadık.” dedi.

Mayıs ayında Nomura Holdings, Komainu adında bir saklama hizmeti konsorsiyumu yaratmak için adım attı. Ayrıca Bank of New York Mellon, JPMorgan Chase, Fidelity ve Northern Trust gibi şirketler kripto para saklama hizmetleri üzerinde araştırmalar yapıyor.

Bu arada ABD’nin en büyük yatırım bankalarından biri olarak kabul edilen Goldman Sachs’ın baş yatırım yetkilisi Sharmin Mossavar-Rahamani, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in bir daha yükselmeyeceği iddiasında bulunmuştu.

Ek olarak Goldman Sachs’ın mevcut CEO’su Lloyd Blankfein, yakın zamanda emekliye ayrılıyor. Blankfein’in yerine ise 30 Eylül’de ‘Bitcoin dostu’ olarak anılan David Solomon geçecek.

Şirket, 2018’in başlarında dijital varlık piyasaları kolunu yönetmesi için Justin Schmidt’i işe almıştı.

→ ÜNLÜ ŞARKICI MUSTAFA SANDAL KRİPTO PARA PLATFORMU AÇTI 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl