Bitcoin madencilik şirketinden 50 milyon dolarlık krediyle halving’e hazırlık

Bitcoin madencilik şirketi Hut 8, yaklaşan halving'e hazırlık yapıyor. Şirket, madencilik ödüllerinin yarı yarıya düşeceği halving öncesinde Coinbase'den 50 milyon dolarlık bir kredi aldı.

Kanadalı kripto para madenciliği şirketi Hut 8’in Coinbase Credit’ten 50 milyon dolarlık bir kredi aldığı bildirildi. Şirket, krediyi “genel kurumsal amaçlar için” kullanacağını söyledi.

Hut 8 CEO’su Jaime Leverton yaptığı açıklamada, “Bu kredi olanağı bize ekstra finansal esneklik sağlıyor. Aynı zamanda, yarılanma (halving) sürecine girerken dinamik Bitcoin hazine yönetimi stratejimizi sürdürebilmemize imkan veriyor.” diye konuştu.

Şirket, kredinin Coinbase Custody’de tuttuğu Bitcoin’lerle teminat altına alındığını belirtti ve vadesinin ise ilk borçlanma tarihinden 364 gün sonra dolacağını ekledi.

Mayıs 2023 itibarıyla Hut 8’in elinde 9 bin 233 BTC bulunuyor ve bu da mevcut fiyatlarla yaklaşık 280 milyon dolara denk geliyor.

Hut 8, HODL stratejisini sürdürmek istiyor

Hut 8 sözcüsü yaptığı açıklamada, “Halka açık şirketler arasında en çok Bitcoin tutanlardan biriyiz ve bu kredi olanağı bize finansal esneklik sağlarken HODL stratejimizi sürdürmemize olanak tanıyor.” dedi.

Bu arada “HODL stratejisi”, genellikle zaman içinde değerlerinin potansiyel olarak artacağı inancıyla kripto paraları uzun vadede elde tutmayı ifade ediyor.

Bitcoin, halving’e gün sayıyor

Bitcoin‘de blok ödülü yarılanmasına (halving), bir yıldan az bir süre kaldı. Mevcut veriler, Bitcoin’de blok ödülü yarılanmasının 294 gün sonra, 16 Nisan 2024’te gerçekleşeceğini gösteriyor. Söz konusu tarih, ağın durumuna göre öne çekilebilir veya uzayabilir.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl