İzlanda’dan çalınan 600 madencilik cihazı Çin’de olabilir

İzlandalı yetkililer, İzlanda tarihinin en büyük hırsızlığı olan ve ülkede 'Büyük Bitcoin hırsızlığı' olarak adlandırılan olayda çalınan 600 madencilik cihazının Çin'de olabileceğinden şüpheleniyorlar.

İzlandalı yetkililer, İzlanda tarihinin en büyük hırsızlığı olan ve ülkede ‘Büyük Bitcoin hırsızlığı’ olarak adlandırılan olayda çalınan 600 madencilik cihazının Çin’de olabileceğinden şüpheleniyorlar.

Çin polisi, geçtiğimiz Nisan ayında Tianjin’de kaçak elektrik kullanımından dolayı 600 Bitcoin madencisine el koymuştu. İzlanda polisi ise bu olayın ardından Çin polisinden bilgi istedi. İzlanda’da toplamda 3 ayrı hırsızlık olayında çalınan donanımlar, Çin’de ele geçirilenlerle tam olarak eşleşiyor. İki olay arasında bir bağlantı olup olmadığı ilerleyen günlerde netlik kazanacak.

Ekipmanların toplam değerinin yaklaşık olarak 2 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

Soğuk iklimi ve yenilenebilir enerji açısından yüksek kapasiteye sahip İzlanda, kripto para madenciliği için tercih edilen bir nokta. Ülkede kripto para madenciliği faaliyetlerinin bu yıl elektrik tüketimini ikiye katlayacağı öngörülüyor.

Jeotermal ve hidroelektrik güç bakımından zengin bir ülke olan İzlanda’da madencilik, Çin’e göre daha çevresel bir şekilde yürütülebiliyor.

→ İSVİÇRE MERKEZLİ DEV ŞİRKETİN ÜST DÜZEY YÖNETİCİSİ IOTA’DA

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl