Bitcoin madencilik şirketi Argo gelir raporunu açıkladı: 10 kattan fazla kâr!

2021 yılında başta Bitcoin olmak üzere kripto paralara karşı yaşanan müthiş ilgi sonunda madencilik şirketlerinin gelirlerinde de büyük artışlar görülmeye başlandı. Bitcoin madencilik şirketi Argo yılın ilk yarısı gelir raporlarını açıkladı ve yaklaşık 15 milyon dolarlık rekor kâr sağladığını duyurdu.

bitcoin

Bitcoin madencilik şirketi Argo, yılın ikinci yarısı için gelir raporunu yayımladı. Şirket şu anda elinde 1268 BTC tutuyor ve bunların toplam değeri de 55 milyon doların üzerinde… Geçen sene Argo’nun elinde tuttuğu Bitcoin rakamı ise sadece 127 BTC’ydi.

Madencilik operasyonlarını özellikle bu sene ciddi şekilde büyüten Argo, Ocak ayında Celsius Network ile varılan anlaşmayla beraber ek olarak 4500 Bitmain Antminer S19 ve S19 Pro madencilik cihazı çalıştıracağını bildirmişti.

Bir önceki yıla göre 10 kattan fazla kâr

İşte bu büyüme şirketin kâr yüzdesinde de inanılmaz bir sıçrama yaşanmasını sağladı. Argo, geçen sene aynı dönemde yaklaşık 1 milyon dolar kâr ederken, 2021’in ilk 6 ayında ise vergiler düşmeden önce 14 milyon dolara yakın kâr elde etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Analistler Bitcoin yükselişini yorumladı: 45 bin dolar savaşı

Argo CEO’su Peter Wall, gösterdikleri büyümeyi “akıllı bir strateji” olarak adlandırırken şu ifadeleri kullandı:

“2021 yılının başında yaşanan piyasa şartlarındaki büyük değişimden yararlanmasını bildik. Akıllı stratejimizin bir parçası olarak hem gelirlerimizi hem de kârlılık oranımızı artırdık.”

Broker’lık firması finnCap de, Argo’nun hisse fiyatlarındaki tahminini yukarıya çekti. Öte yandan kâr satışları nedeniyle şirket hisselerinin fiyatlarında yüzde 7’lik bir düşüş yaşandı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl