MicroStrategy, 347 milyon dolarlık Bitcoin aldı: “100 kat artabilir”

ABD’li yazılım şirketi MicroStrategy, Bitcoin’lerine yenilerini ekledi. Şirket, yaklaşık 347 milyon dolar ödeyerek 12 bin 333 BTC daha satın aldığını duyurdu.

MicroStrategy, son alımını ortalama 28 bin 136 dolardan yaptı. Eklenen yeni BTC’lerle MicroStrategy’nin elindeki toplam miktar, 152 bin 333 BTC’ye ulaşmış oldu. Bu BTC’ler için şimdiye kadar 4.52 milyar dolar harcandı. Tüm varlıkların ortalama edinme maliyeti ise BTC başına 29 bin 668 dolar.

“Bitcoin 100 kat artabilir”

MicroStrategy’nin yönetim kurulu başkanı olan Michael Saylor, geçtiğimiz günlerde Bloomberg’e verdiği demeçte, Bitcoin’in 100 kat değer artışı yaşayabileceğini iddia etmişti. Saylor, Bitcoin’in dominansıyla da ilgili iddialı bir tahmin yapmış ve şöyle demişti:

“Tüm endüstri en sonunda Bitcoin ve birkaç PoW coin’ine indirgenmiş olacak. Bitcoin fiyatı buradan önce 10 kat, daha sonra o bölgeden bir 10 kat daha artabilir. Dominans da yüzde 80’e ulaşabilir. Bitcoin bu endüstrinin tek legal dijital emtiasıdır. Regülatörler, dijital emtiaların kripto borsalarında listelenmesini istiyor. Bu yüzden dediğim gibi dominans sert şekilde artacaktır. Bugüne kadar herkes bir sonraki Bitcoin’in hangisi olacağını düşündü. Ama bugün herkes farkına varmaya başladı ki, bir sonraki Bitcoin, yine Bitcoin olacak”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl