Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Eğer ‘Bitcoin‘i nasıl saklayacağınız’ konusunda herhangi bir soru sorduysanız, bilmeniz gereken en önemli şey burada. – Bitcoin, Blockchain ağında depolanır. Özel bir program – Bir ‘cüzdan’ – Birinin coinlerine ve hesabına ulaşmak için gereklidir.

Bitcoininizi nasıl saklayacağınızı değil, Bitcoininizi olabildiğince güvenli bir şekilde nasıl saklayacağınızı bilmek istiyorsanız, aşağıdaki bilgiler bunu anlamanıza yardımcı olacak.

Cüzdan, bitcoin’lerinizi kullanmak için ihtiyaç duyduğunuz gizli kodu korur ve internet bankacılığı gibi işlemlerin yönetilmesine yardımcı olur. Şifre olarak hizmet veren kod, ‘özel anahtar’ olarak adlandırılır ve paranızın güvenliği için hayati önem taşır. Özel anahtarınızı alan herkes size ait Bitcoin’leri çalabilir. Ve anahtarınızı kaybederseniz, Bitcoinleriniz de gider. Bu nedenle, özel anahtarları yanlışlıkla kaybetmeye karşı korumak ve geri yüklemek önemlidir.

‘Ortak anahtar’ olarak adlandırılan başka bir kod da var. Bu başkalarının size Bitcoin gönderebilmesini sağlar.

Cüzdan çeşitleri

Çevrimiçi (sıcak) cüzdanlar, özel anahtarın çevrimiçi ortamda veya internete bağlı cihazlarda saklandığı yer – Örneğin, borsalarda veya diğer web sitelerinde, bilgisayarlarda, tabletlerde, akıllı telefonlarda.

Çevrimdışı (soğuk) cüzdanlar, Özel anahtarın kağıda veya parola korumalı bir USB gibi çevrimdışı bir donanıma ya da yalnızca beyninde depolandığı yer (paranıza erişmek için özel bir ifadeyi ezberlemek)

Çevrimiçi cüzdanlar, hacker tehdidinden dolayı daha az güvenlidir. Özel anahtarınızı üçüncü bir tarafa açıklamanız gerektiğinden, web sitesi cüzdanları özellikle savunmasızdır. Buna rağmen bu cüzdanlar günlük kullanım için daha avantajlıdır.

Bu nedenle, her iki cüzdan türünü de kullanmanız önerilir – Günlük işlemler için Online cüzdanlar, büyük miktarda Bitcoin depolamak için Offline cüzdanlar tercih edilmelidir. Her durumda, istediğiniz kadar cüzdanınız olabilir.

Bitcoin cüzdanı nasıl açılır diye merak ediyorsanız buradan detaylı yazımıza ulaşabilirsiniz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl