Bitcoin neden düşüyor? Son dakika gelişmeleri

Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimleri, yeni haftanın ilk gününe düşüşle başladı. Bitcoin, 43 bin dolar seviyelerine kadar gerilerken diğer kripto paraların çoğunda daha derin satışlar görüldü. Bitcoin neden düşüyor, Bitcoin’de son durum ne?

Bitcoin’de düşüşün iki ayağı olduğu öngörülüyor. Birincisi, geleneksel piyasaları da sarsan Evergrande olayı. Evergrande, Çin’in borç batağında olan en büyük gayrimenkul şirketlerinden biri. Piyasalarda bu şirketin iflas edeceğine dair bir endişe var. Bu büyüklükteki bir şirketin iflas etmesi durumunda piyasada oluşacak olası çalkantı beklentisi nedeniyle de satışlar görüldü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Bitcoin’de düşüş ile ilişkilendirilen Evergrande olayı nedir?

Öte yandan Amerikan merkez bankası Fed’in faiz kararı da yakında açıklanacak. 21-22 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek olan toplantıların ardından gelecek açıklama piyasada bir miktar belirsizlik yaratıyor.

Elbette Eylül aylarının da Bitcoin için iyi geçtiği söylenemez. En büyük kripto para, bundan önce görülen 2013 ve 2017 yıllarındaki büyük boğa koşuları sırasında Eylül aylarında düşmüştü. Bu durum, Bitcoin’deki yükseliş hareketi ihtimalini güçlendirmiyor değil.

Bitcoin yükselecek mi?

Bir numaralı kripto para, TSİ 12.30 itibari ile 45 bin dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in mevcut fiyat hareketi, 2013 ve 2017 boğa piyasalarıyla karşılaştırıldığında yükseliş yönünde devam etme potansiyeline sahip. Bununla birlikte geçmişteki hareketler, geleceğin garantisi değil. Eylül ayının Bitcoin için iyi geçmeyeceği beklentiler dahilindeydi. Kasım ayında gelecek olan Taproot güncellemesi ve olası bir Bitcoin ETF onayı gibi gelişmelerle orta vadede yükseliş hala masada duruyor.

Bitcoin’de kısa vadeli olası fiyat hareketi ve teknik hedefleri görmek için güncel Bitcoin analizi başlığına göz atın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kripto para açıklaması: Prim vermeyiz

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl