Ünlü milyarder: Bitcoin’in bir sonraki adımı 10 bin, daha sonra 20 bin dolar

Milyarder yatırımcı Mike Novogratz, Bitcoin'in 8 bin doları geçmesinin ardından bir sonraki adımın 10 bin dolar olduğunu, daha sonra ise 20 bin dolara ulaşacağını iddia etti.

Güne yaklaşık 7.700 dolar seviyesinden başlayan ve geçen haftadan beri bir yükseliş içerisinde olan Bitcoin sonunda 8 bin doların üzerine çıkmayı başardı.

Bu yüzden birçok analist boğa rallisinin başladığına inanıyor. Bu isimlerden biri, milyarder yatırımcı Mike Novogratz.

Novogratz, CNBC’ye verdiği demeçte Bitcoin için bir sonraki adımın 10 bin dolar olduğunu daha sonra da 20 bin dolara ulaşacağını söyledi.

Önümüzdeki aylarda ise saklama çözümlerinin ve yasal düzenlemelerin kurumsal yatırımcı sürüsünü piyasaya getireceğinin altını çizdi.

Milyarder isim şöyle dedi:

“Bir sonraki hamle için güzel bir zemin oluşturduğumuzu düşünüyorum. Gelecek hareketin güvenilir bir kaynaktan saklama çözümüne ihtiyacı olacağını düşünüyorum, ayrıca daha fazla düzenleyici netliğe ihtiyaç duyacak.”

Novogratz, Bitcoin’i 2013 yılında henüz 50 dolarken satın almıştı. Ünlü yatırımcının tasarruflarının yüzde 10’unun Bitcoin ve Ethereum’de olduğu biliniyor. Aynı zamanda kripto paralarla ilgili farklı alanlarda da önemli yatırımları bulunuyor.

→ BİNANCE, GÜNEY KORE’YE GENİŞLEMEYİ PLANLIYOR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl