McGlone: Bitcoin, paradigma değişimi yaşadı

Bloomberg Intelligence kıdemli makro stratejisti Mike McGlone, ABD'deki son banka iflasları sebebiyle Bitcoin'in temel paradigma değişimine uğradığını söyledi.

Bloomberg Intelligence’ın önde gelen stratejisti Mike McGlone, Scott Melker ile gerçekleştirdiği yeni canlı yayında, giderek artan sayıda yatırımcının Bitcoin’i geleneksel para sisteminin dışında değerli bir alternatif varlık olarak satın almaya başlayacağını söyledi.

ABD bankacılık krizi nedeniyle Bitcoin’in temel paradigma değişimine uğradığını dile getiren McGlone, “Ortalama bir yatırımcının Bitcoin düştüğünde almaya çalışacağını ve rallilerde satmaya çalışacağını tahmin ediyorum.” dedi.

McGlone’a göre, enflasyon endişeleri ve olası bir resesyonun likiditeyi sınırlamaya başlamasıyla Bitcoin, tahviller ve altın daha çok aranan varlıklar haline gelecek.

“Eğer bu durgunluğu atlatamazsak şok olur”

Ünlü stratejist, “Enflasyon hakkında öğrendiklerimiz nedeniyle geçmişte olduğu gibi likit bir finansal duruma dönüşü yaşamayacağız. Bana göre dünya şu anda bu yöne gidiyor. İşte bu yüzden ABD hisse senetleri gibi buna bağlı olan şeyler için farklı bir ortam söz konusu.” ifadelerini kullandı.

Resesyon hakkındaki endişelerini dile getiren McGlone, “Bu durgunluğu atlatmak zorundayız. Eğer atlatamazsak bu bir şok olur. Sadece iki hafta önce, getiri eğrisindeki olasılık şimdiye kadarki en yüksek seviyedeydi. Bunun azaldığını söyleyemezsiniz.” diye konuştu.

“Bitcoin, altın ve tahvillere bakın”

Stratejiste göre, hisse senedi gibi riskli varlıklar hakkında düşünmek için resesyonu atlatmak gerekiyor. Fakat bir yandan altın, tahvil ve Bitcoin’e dikkat çeken McGlone, sözlerine şunları ekledi: “Bana göre bunlar, resesyona girerken insanların düşüşlerde satın almak isteyeceği şeylerden bazıları olacak.”

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl