Bitcoin piyasasının yeni yıldızı: 3 günde 3 milyar dolarlık BTC aldı

Kripto para endüstrisinin yeni bir Bitcoin balinası oldu! İlk kez 15 Temmuz günü sahneye çıkan balina 4 gün kadar sessiz kaldı ancak 19 Temmuz'da yüklü alımlarına start verdi. Balina, toplamda 3 milyar dolarlık Bitcoin aldı.

Bitcoin 20 bin doların üzerinde tutunmaya çalışırken, kripto para yatırımcıları da tüm dünya gibi Çarşamba günü açıklanacak olan ABD Merkez Bankası (Fed) faiz artırım kararını bekliyor. Yapılacak faiz artırımının oranı, birçok varlık gibi kripto paraları da direkt olarak etkileyecek.

19-20-21 Temmuz’da 3 milyar dolarlık alım

Dünyada özellikle Bitcoin gibi “riskli” varlıkların fiyatının düşük olduğu ve ABD dolarına olan rağbetin ciddi şekilde arttığı bu dönemde, fiyatların ucuzluğundan yararlanmak isteyenler de çıkıyor. Yeni bir balina, 15 Temmuz günü çıktığı sahnede 4 günlük sessizliğin ardından 19, 20 ve 21 Temmuz tarihlerinde önemli Bitcoin alımları yaptı.

Kim olduğu bilinmiyor

Balina, 19 Temmuz günü 345.9 milyon dolar değerinde 45 bin 499 BTC aldı. 20 Temmuz’da alımlarını büyüten bu kişi ya da kurum, o gün 1.06 milyar dolarlık 45 bin 499 BTC alımı yaptı. 21 Temmuz’da ise adeta şov yapan balina, 1.64 milyar dolara 71 bin 879 Bitcoin’i cüzdanına ekledi. Hesabında 132 bin 877 BTC bulunan balinanın kimliği hala belli değil.

Balinalar alımlarına devam ediyor.

Nakit kıtlığı çeken birçok yatırımcı, bu düşüş dönemlerinde piyasadan uzak kalmayı tercih ederken, balinalar ise ucuz fiyatları fırsat biliyor. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz ay da küçük ve büyük ölçekte birçok balina, 30 milyon doalr ilâ 2 milyar dolar arasında önemli miktarlarda Bitcoin alımları yapmışlardı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl