Yatırım danışmanı Edelman: Bitcoin’de pozisyon artırma zamanı

Yatırım danışmanı Ric Edelman, mevcut dönemde Bitcoin‘de pozisyon artırmanın daha akıllıca olacağını savundu.

Yönetimi altında yaklaşık 300 milyar dolarlık varlık bulunan Edelman Financial Engines’in de kurucusu olan Edelman, “Büyük düşüşlerden ziyade büyük artışların geleceğine dair daha fazla gerekçe var. Bitcoin fiyatlarının yüzde 20 ya da daha fazla düşebileceği konusunda endişelenmek için pek neden yok. Bu da bugün pozisyonlarınıza ekleme yapmanız gerektiğini gösteriyor.” dedi.

Edelman, CNBC‘ye verdiği demeçte, son düşüşe rağmen Bitcoin’in 2023’te yüzde 77’lik bir performans gösterdiğini ve yatırımcıların iyimser olduğunu belirtti. Ünlü danışman, XRP kararı, ABD Kongresi’ndeki kripto mevzuatında kaydedilen ilerlemeler, Bitcoin ETF başvuruları ve yaklaşan Bitcoin blok ödülü yarılanmasından dolayı bir numaralı kripto para için artış potansiyelinin güçlü olduğunu öne sürdü. Edelman’a göre tüm bunlar, Bitcoin fiyatının altı ay içinde bugün olduğundan önemli ölçüde daha yüksek seviyede olacağının bir işareti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Hayes’den yapay zeka senaryosu: ETH, %1500 artabilir

Öte yandan Edelman, önümüzdeki birkaç hafta boyunca piyasanın yerinde saymaya devam edeceğini iddia etti. Bu dönemde hiçbir önemli haber çıkmayacağını savunan yatırım danışmanı, “Gensler’ın kripto konusunda duruşunu değiştirmesi, SEC’nin Bitcoin ETF başvuruları hakkında bir karar alması, Kongre’nin büyük bir yasa çıkarması muhtemel değil. Yine de bu olasılıklara yönelik tüm işaretler güçlü olmaya devam ediyor. Bu nedenle herkes bir bekleme oyunu içinde ve bu durum muhtemelen yazın geri kalanında da sürecek.” şeklinde konuştu.

Edelman, son olarak Fed ve Avrupa Merkez Bankası dahil olmak üzere, merkez bankalarının devam eden faiz artışlarının yatırımcılara Bitcoin pozisyonlarını artırmaları için daha fazla neden verdiğini söyledi. Bitcoin’in hisse senetleriyle korelasyonunun neredeyse tamamen bozulmasına dikkat çeken Edelman, “Piyasalar bir resesyon ya da hisse senedi piyasasında bir düzeltme olup olmayacağı konusunda belirsizlik gösterdikçe yatırımcılar, çeşitlendirilmiş portföylerini ‘hedge’lemenin yollarını arıyor.” yorumunu yaptı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl