Nasdaq, 2018’in ilk yarısında Bitcoin’de vadeli işlemleri başlatmayı planlıyor

Wall Street Journal’da yayınlanan habere göre Nasdaq ve Cantor Fitzgerald LP, bugün 11.000$’ın üzerini gören Bitcoin‘de vadeli işlemleri başlatmayı planlıyor. Nasdaq, planlarını 2018 yılının ilk yarısına göre yaptı. Cantor da kendi borsası aracılığıyla gelecek yılın ilk yarısında Bitcoin türevlerini başlatmaya çalıştıklarını açıkladı. Bu hamle iki önemli Chicago borsasının bu dijital para birimi için benzer planları duyurduktan sonra geldi. Birçok finansal kurum, yüksek volatilite, kara para aklama ve diğer suç faaliyetleriyle ilişkisi olduğu gerekçesiyle Bitcoin’e girme konusunda isteksizdi. Bitcoin değer kazandıkça...

Wall Street Journal’da yayınlanan habere göre Nasdaq ve Cantor Fitzgerald LP, bugün 11.000$’ın üzerini gören Bitcoin‘de vadeli işlemleri başlatmayı planlıyor.

Nasdaq, planlarını 2018 yılının ilk yarısına göre yaptı.

Cantor da kendi borsası aracılığıyla gelecek yılın ilk yarısında Bitcoin türevlerini başlatmaya çalıştıklarını açıkladı.

Bu hamle iki önemli Chicago borsasının bu dijital para birimi için benzer planları duyurduktan sonra geldi.

Birçok finansal kurum, yüksek volatilite, kara para aklama ve diğer suç faaliyetleriyle ilişkisi olduğu gerekçesiyle Bitcoin’e girme konusunda isteksizdi. Bitcoin değer kazandıkça yatırımcıların ilgisi arttı.

Bitcoin’de vadeli işlemlerin başlaması, 10 yıllık bir mazisi olmayan Bitcoin’in olgunluğa doğru adım atmasına büyük katkı sağlayacak. Yükseleceğine veya düşeceğine dair bahislere olanak tanıyarak hem büyük bankaların hem de perakende yatırımcıların Bitcoin ticareti yapmasını kolaylaştıracak.

Nasdaq’ın Bitcoin kontratı, 2015 yılında piyasaya sürülen Nasdaq Futures veya NFX üzerinde başlayacak.

Nasdaq’ın dünya çapında Bitcoin fiyatını daha iyi izleyen bir vadeli işlem kontratı tasarlayarak rakipleri CME ve CBOE’den ayrışmayı planladığı kaydedildi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl